Vyvolený

Vyvolený Originální název: Guardians of Time 1 - The Named

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-460-6

Jota (2006) 80-7217-460-6 347

Představte si, že byste mohli ovlivňovat minulost. Změnou jedné bezvýznamné události byste započali řetěz událostí vedoucích ke katastrofickému konci...
Když byly Ethanovi čtyři roky, stal se svědkem vraždy své sestry. Jeho rodina se rozpadla a nový život našel mezi Strážci času. Následujících dvanáct let pomáhal střežit současnost a budoucnost před členy Řádu chaosu - cestoval do budoucnosti a odhaloval jejich zločiny. Nyní je mu šestnáct a získává nové významnější místo a také učedníka.
Trilogie Strážci času vypráví o skupině lidí chránících historii. Žádný z nich neví o svých spolubojovnících, jednotliví členové znají pouze Tribunál a možná jednoho či dva další druhy. Identita strážců je přísně tajná, takže se může snadno stát, že dva takoví jedinci žijí vedle sebe, aniž by o sobě věděli.
Vyvolený je vzrušující kniha pohybující se mezi žánry sci-fi a fantasy nabízející vše, co očekáváme od napínavého románu: mladé sympatické hrdiny (Ethan a jeho kamarádka Isabela), zápletku (zápas mezi Strážci času a Řádem chaosu) i záhadu (identita Ethanových spolubojovníků, zůstává jemu u nám skryta). Smyslu celého příběhu se čtenář dopátrává postupně, o to více je však vtažen do dramaticky se odvíjejícího děje, od nějž se jen stěží dokážete odtrhnout. (Založil/a: bejby)

Marianne Curley Marianne Curley
*20.05.1959

vladislaus
  11. 5. 2012, 9:24
Hloupoučký příběh, postavy se kterými jsem se nemohl ztotožnit, protože byly naivní ( od hrdinů po padouchy ), příběh mne nebavil. Pokračování číst odmítám.
Melindaaaa
  3. 3. 2013, 11:13
Zaujala mě v knihovně obálka a tak jsem se rozhodla, že se do ní pustím. Příběh příjemně plyne. Je to tak akorát na oddech, kdy se vám nechce nic dělat a nad ničím přemýšlet. To ovšem neznamená, že by příběh byl hloupý nebo nudný. To vůbec ne. To jak mě to zaujalo dokazuje i to, že se okamžitě pouštím do druhého dílu
Elisa-Beta
  2. 9. 2012, 16:25
tuhle knížku mi rodiče koupily k dávným vánocům.
zezačátku mě moc nebavila a měla jsem problémy ji číst.
ale pak si ji ode mě půjčil spolužák a byl z ní unešenej tak jsem si řekla že se do toho pustím taky. A jak to dopadlo?
Teď je to moje nejoblíbenější knížka na celém světa a přečtu i ji minimálně jednou za půl roku
sucre
  21. 7. 2013, 22:08
Velmi pěkná knížka,je pravda, že ze začátku se tímto příběhem prokousat není zrovna jednoduché, ale když to překonáte budete náležitě odměni velmi zajímavým a dobrodružným dějem.Velmi moc doporučuji.
koksik
  15. 8. 2012, 10:27
Úžasná kniha,která má začátek sice trošku těžší k pochopení,ale po prvních 20-ti stránkách se Vám chce číst a číst ;) Jen a pouze doporučuji,a těším se,až si budu moci přečíst pokračování :)
thomas
  4. 5. 2011, 16:47
Nádherný začátek celého dobrodružství. Autorka děj výborně vypravuje a dodává mu potřebnou dramatičnost a akci. Jedna z mých neoblíbenějších knih.
Lucpes
  11. 4. 2011, 12:51
Tuto knížku jsem si půjčila v knihovně, aniž bych o ní cokoli věděla...a brzy jsem si ji koupila, protože mě tak nadchla, že jsem ji prostě musela mít. Rychle jsem se sžila s postavami a děj byl velmi napínavý. Také se mi velmi líbí střídavé vyprávění dvou hlavních postav.