Dalai Lama pro mladé a dětem

Dalai Lama pro mladé a dětem Originální název: A Path to Happiness for Young Minds
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

PRAGMA - 2013
ISBN: 978-80-7349-367-7

PRAGMA (2013) 978-80-7349-367-7 56

Prostřednictvím knihy se nám otevírá možnost ocitnout se na dalajlamově přednášce původně určené jen malé skupině jeho studentů. Všem těm, kteří jsou v mysli stále dětmi, nabízí tento svazek návod a rady, které je uchrání od zmatků a bolesti. Dalajlama se zamýšlí nad štěstím a harmonií našeho života a zároveň poskytuje návod ke každodenním jednoduchým meditacím. Důležité místo v našem životě by podle něj měl zaujímat soucit, jenž nám pomůže vyrovnat se se vztekem a agresí. Nakonec se tento respektovaný duchovní vůdce zabývá nanejvýš aktuální otázkou, tedy tolerancí mezi náboženstvími. Kniha je proto určena každému, kdo má zájem otevřít své srdce i mysl. (Založil/a: alča87)

Medvědi Nespí
  23. 5. 2016, 23:46
Ač je kniha psaná pro děti, musela jsem si některé pasáže přečíst vícekrát abych pochopila. Nevím zda teenageři pochopí obsah knihy. Nicméně tento krátký příběh nikomu neuškodí, když si ho přečte ať rozumí či nikoliv.