Africký deník

Podtitul: Expedice živá Afrika

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Středoevropské nakladatelství

Středoevropské nakladatelství

Reportáž o průběhu geograficko-výzkumné expedice "Živá Afrika", uskutečněné v r. 1994. (Založil/a: Kouzelnik7)

#deník
Rudolf Švaříček Rudolf Švaříček
*19.01.1962

Introvert
  9. 12. 2014, 17:51
Kniha, díky níž jsem mohla na chvíli přestat vnímat zimu za oknem. Cítit žár afrického slunce, ,,projet" s posádkou Expedice Živá Afrika řadu afrických zemí a seznámit se s tamějším životem, lidmi a jejich zvyky, divokými zvířaty, přírodou... Autor není spisovatel, ale zkušený horolezec, potápěč, cestovatel v žáru i ledu napříč kontinenty - přesto, nebo možná proto - je kniha velmi čtivá a na člověka, který by černý kontinent jednou také rád poznal, působí přímo magneticky...
Bylo mi moc líto dvou členů posádky, kteří se z expedice domů nevrátili. Zahynuli při pokusu přeletět na motorovém rogallu Kilimandžáro. Možná to bylo zbytečné; skutečnost, že stroj vykazoval jisté příznaky závady, je v deníku zmiňována již v počátečních dnech. Smutné je, že zemřeli ve chvíli, kdy si plnili svůj klukovský sen.