Temnota

Temnota Originální název: Guardians of Time 2 - The Dark

Jota - 2007
ISBN: 978-80-7217-466-9

Jota (2007) 978-80-7217-466-9 347

V tomto pokračování knihy Vyvolený Isabela a Ethan pokračují v boji proti Řádu chaosu a také proti svému vlastnímu osudu. Získávají nového spolupracovníka v Isabelinu bratrovi Mattovi. Matt se usilovně snaží zvyknout si na obtížný život strážce času, a stává se tak hlavní postavou vedlejší dějové linie. Jejich společným úkolem je najít uneseného učitele Arkariana, kterého poslali do podsvětí, pozoruhodné říše plné bizarních tvorů a neznámých nebezpečí.
Jako v předchozím románu i zde najdete divoká dobrodružství a řadu živých postav zápasících s nepřáteli i se svým svědomím. Hlavní hrdinové podstupují zkoušky přátelství, věrnosti a odvahy. Tato nápaditá, neobyčejně napínavá kniha působí zcela přesvědčivě i jako samostatný příběh, ale ještě lépe si ji vychutnají čtenáři obeznámení s první částí trilogie. (Založil/a: bejby)

Marianne Curley Marianne Curley
*20.05.1959

Katniss Lavender
  17. 2. 2012, 14:48
Málo kdy se mi druhý díl ságy líbí víc než ten první, ale tady to tak je... Asi mě hodně vzal za srdce zvláštní vztah mezi Arkarianem a Isabelou. Jako by v tomto díle Arkarian ukázal mnohem víc ze své lidskosti. V prvním díle na mne působil jako moudrý, vyrovnaný a vševědoucí, šest set let starý, muž v těle osmnáctiletého kluka...v tomto díle tím osmnáctiletým klukem je a najednou už není tak nedostupný a zahalený v tajemstvích...