Klíč

Klíč Originální název: Guardians of Time 3 - The Key

Jota - 2007
ISBN: 978-80-7217-478-2

Jota (2007) 978-80-7217-478-2 467

Poklidné dny na zemi jsou sečteny. Lathenia - vládkyně Řádu chaosu - získává stále větší kontrolu nad silami podsvětí. Blíží se poslední rozhodující bitva. Klíč - což je i název závěrečného dílu trilogie Strážci času - rozhodne. Kdo se ho zmocní, ovládne pokladnici zbraní, jejichž ničivá síla nahání děs všem Vyvoleným. Proto se nesmí dostat Lathenii do rukou.
Tváří v tvář blížící se katastrofě čelí Strážci času nejen úkladným nestvůrám, ale také vlastním pochybnostem a hrozícímu rozvratu.
Jejich přísně tajná identita je dávno odhalena, ale nikdo si není ničím jist. Složitý spletenec podivných osudů, křivd a tragédií prostupuje knihu od začátku do konce. Kdo stojí na straně dobra a kdo je zrádce? Lathenia neváhá použít ty nejhrůznější prostředky, aby se zmocnila vlády nad světem! Dokáže se jí někdo v konečném souboji postavit?
Napínavý příběh od první do poslední věty, kniha, kterou jako oba předcházející díly doslova zhltnete. (Založil/a: bejby)

Marianne Curley Marianne Curley
*20.05.1959

thomas
  4. 5. 2011, 16:44
Výborné zakončení celé trilogie. Ačkoli má tato kniha téměř 500 stránek, dokázal jsem ji dychtivě přečíst za jeden den. Děj je plný zvratů a podle mě patří mezi nejlepší fantasy, co v poslední době vyšlo.
Skautka
  22. 3. 2011, 17:14
Tahle trilogie opravdu nemá chybu! Děj je poutavý a čtenář lapá po každé větě. Strhující závěr a velmi napínavý děj, který jako by se odehrával na horské dráze-nemohli jste vytušit co se právě stane. Autorce se trilogie velice, velice zdařila =).