3+1

3+1
Originální název: 3+1
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Ve své druhé knize nazvané 3+1 mísí básník Petr Štengl generační výpověď muže na prahu padesátky s takřka apokalyptickým viděním společnosti. Krátké poetické, ale dobře vypointované mikropovídky se střídají s verši skepticky nahlížejícími na naše možnosti obstát v současném světě (Zeptal jsem se vyhledávače, jak jeřábi tančí / a vylezlo mi, jak mám správně masturbovat) a básněmi ostře útočícími na všechny naše \"prověřené\" a \"nezpochybnitelné\" jistoty (Na horizontu už se začínají rýsovat obrysy katastrofy / ale u nás se svítí básníkům do prodeje baterkou). Přičtěme notnou dávku ironie (Rozdíl mezi Leninem a spolymerovaným fotbalistou? / Lenin se rozpadá / spolymerovaní jsou věční) a máme před sebou silnou literární výpověď člověka, který nahlíží sebezničující tendence naší civilizace, ale neumí jim nijak zabránit. (Založil/a: Laděnka Šušu)

Petr Štengl Petr Štengl