Had a hůl

Had a hůl
Originální název: The serpent and the staff
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2427-4

Ikar (2014) 978-80-249-2427-4 448

Sýrie, rok 1450 před Kristem. Lee, nejstarší dceři bohatého vinaře, bylo právě osmnáct let, a tak má nejvyšší čas se vdát. Nabídku k sňatku bohatého, ale krutého stavitele lodí Jótama však její otec odmítne, když zjistí, že v Jótamově rodině se dědí epilepsie. Rozzuřený takovou veřejnou potupou začne Jótam vydírat Leina otce - buď se za něj Lea provdá, nebo Jótam celou její rodinu zničí... Nová kniha jedné z celosvětově nejúspěšnějších autorek historických románů. (Založil/a: Laponka)

Peetuliska
  15. 3. 2016, 15:14
Shodou okolností dojde u vznešené a vážené rodiny ke společenskému úpadku, ale oni se snaží stále držet při sobě jako rodina.
Spojení syrské a egyptské kultury, trochu té lásky a napětí vytvořily pěkný historický román, u kterého jsem nedokázala předem odhadnout, jak se situace bude vyvíjet. Postavy si u vás získají sympatie a budete jim držet palce. Celkově příjemná kniha na pár dní.
Rames
  9. 5. 2014, 14:58
Do tohoto příběhu se dá snadno zakousnout ale následující stránky nám zhořknou v ústech.
Postavy si mezi sebou vyměňují informace které čtenář ví z předešlých stránek, to nás nutí přeskakovat zpočátku věty později odstavce, až máme chuť přeskočit na poslední stranu. I když to by bylo zbytečné protože od chvíle kdy se v románu objeví David víme jak toto úžasné dílo skončí.
Knihomolka
  27. 4. 2014, 13:49
Po Vyvolené, která mne moc nenadchla jsem přistupovala k novince Barbary Woodové opatrně. Nicméně mě kniha ani trošku nezklamala. Čte se jedním dechem, děj má spád. Musím ocenit zasazení do netradiční lokality starověkého Ugaritu a nastudování reálií. Trošku se opakují motivy z jiných knih, zejména Abigail mi silně připomínala Amiru z Panenek z ráje. Každopádně pokud se někomu líbila Hvězda Babylonu zalíbí se i Had a hůl.
NikDisk
  18. 8. 2015, 13:13
Kniha se opět líbila, ale nezařadím jí mezi nejlepší od této autorky. Souhlasím s Knihomolkou, že Abigail velice připomíná Amiru z Panenek z ráje. Knihy jsem četla zrovna hned po sobě a opravdu je to dosti podobné. Ale i přesto se mi kniha líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.