Sametová kůže

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-536-7

Jota (2014) 978-80-7462-536-7 528

Hlavní hrdinkou románu je šestatřicetiletá Sára, matka pětiletého Olivera a bytová designérka. Příběh začíná u soudu, který rozvádí její dlouhodobě nefungující manželství a Sáře přináší velkou úlevu. Od svého muže Kamila v minulosti zažila nejen urážky, ale i násilí, kvůli němuž byla nucena i s dítětem utéci. Než však stačí rozvod nabýt právní moci, je Kamil brutálně zavražděn a Sára se vzhledem k tomu, že na dobu vraždy nemůže prokázat alibi, stává hlavní podezřelou. Rodící se náklonnost mezi ní a charismatickým vyšetřovatelem Alexem Jungrem situaci rozhodně nikomu neusnadňuje. Ke zvratu dochází, jakmile policie zjistí, že Kamil krátce před svou smrtí vyhrál závratnou sumu v loterii. Případ se navíc zkomplikuje nálezem další mrtvoly a i přes horečné pátrání se kriminalistům nedaří s ním pohnout. Napětí vrcholí v okamžiku, kdy je unesen malý Oliver a zoufalou Sáru vydírá neznámý únosce. Kdo vraždí? A kdo stojí za únosem dítěte? Dostanou Alex se Sárou šanci naplnit svůj vztah, anebo vše dopadne úplně jinak? (Založil/a: Laponka)

olla
  5. 8. 2014, 22:32
Hrůza! Panebože, jak takové knížky mohou vůbec vycházet (to mě tedy JOTA dost zklamala). Děj rádoby harlekýnka z anglických vřesovišť střihnutá detektivkou americké provenience zasazená do Česka 21.století. Hlavní hrdinka Sára se rozvede s milionářem pro jeho nesnesitelné chování a než rozsudek nabyde právní mocí, její manžel je nalezen v garáži zavražděný. Takže hrdinka sic rozvedená, ale po manželovi bude jeho nemalý majetek dědit. A aby toho nebylo málo, tak se (rovněž po smrti manžela) zjistí, že vyhrál navrch sto mega v loterii! Bývalá (vlastně ještě současná) manželka je samozřejmě podezřelá number one a aby to nebylo tak jednoduché, po pár dnech je uškrcena i milenka onoho zemřelého a hlavní hrdinka se zabouchne do vyšetřovatele, který násilnou smrt jejího manžela vyšetřuje. Švarný policista sice chvíli odolává, neboť na akademii ho nejspíš učili, že s podezřelými se spát nemá, ale co by to bylo za chlapa, kdyby nepodlehl. Následuje pár desítek stránek věnovaných jejich vášnivému vzplanutí (rozuměj souloží a dopodrobna popsaných), načež je unesen hrdinčin pětiletý syn. Samozřejmě chrabrý policista hravě vyřeší případ na jedničku a tudíž bude pasován na náhradního taťku zmíněného kloučete a všichni pak budou šťastní i bez té pohádkové výhry, která zmizela neznámo kam, protože on má tu největší výhru pod sebou (závěr knihy)... Marně pátrám v paměti, zda jsem kdy četla větší bramboračku. Podezírám autorku, že děj kompletně opsala z různých harlekýnek či jejich českých protějšků Večery pod lampou, většina větných spojení a vzletných patosů tomu napovídá a že jich na těch zhruba 500 stránkách je! Namátkou"... jemně ji pak složil do měkkého, pohodlného, širokého křesla.." (další přívlastek by mohl být červeně čalouněného) nebo"... natáhl se po ní a jemně ji sevřel ve své pevné teplé náruči, přičemž cítil, jak se k jeho pevné tvrdé hrudi přitiskla malá pevná ňadra a její hebké lokny, které rozfoukal svěží vánek´, voněly po medu... brr
JanKa001
  11. 10. 2015, 15:58
Lehce napsaná napínavá knížka od autorky, která, jak jsem se dozvěděla až po přečtení, má na kontě už spoustu knih. Líbila se mi milostná zápletka a živý děj, další romány si určitě taky seženu.
Balda
  27. 10. 2014, 12:07
Jedním dechem! Kniha je opravdu čtivá, zajímavé téma, dovedu si to představit i jako film - příběh nenudí a i když je to něco jiného než co psala Harasimová dříve, jsem nadšená - detektivní žánr jí sedí! doporučuju, kniha je celkem tlustá, ale zvládla sem ji za víkend :-)
Kostata
  18. 9. 2014, 14:36
Knihu jsem si koupila, protože jsem četla několik pozitivních recenzí a ačkoli jsem od této autorky zatím nečetla nic, tuhle jsem přečetla jedním dechem. Není to sice žádná limonáda a je v ní spousta emotivních momentů (smrt bývalé lásky hlavní hrdinky, chování manžela poté, co mu hrdinka na just otěhotněla, ohrožení dítěte atd), ale má čím zaujmout a nepostrádá ani humorné momenty. Zápletka je nápaditá, příběh zajímavý a postavy jsou osobité, každá má svůj jazyk a je svá, jsou dobře popsané. Nechybí ani trochu erotiky, i když až v úplném závěru, a co považuju zvlášť v dnešní stresové době za pozitivní, je dobrý konec (nevím jak ostatní ale já od knihy neočekávám že mě večer při čtení ještě dorazí nějakou tragédií). Zkrátka hrdinka Sára to neměla jednoduché, spletla se když podvedla manžela Kamila a počala proti jeho vůli dítě, a on jí to pak vrátil i s úroky. Nakonec se rozvedli, ale pak to začalo nabírat obrátky. Kamila někdo zabil, hrdinka nemá alibi ale zato pěkný problém. Líbila se mi postava Ilony, takové správné holky od rány, i dobře propracované postavy policistů. Prostě příběh, který se klidně může stát komukoli, napínavý, čtivý, dobře napsaný. Za sebe doporučuju. Mirka Kostatá
FP
  10. 9. 2014, 10:26
Sametová kůže se mi líbila moc, je to svižně napsané a napínavé, je tam hodně akce a je to celkem hodně ze života, úplně jsem to viděla jako film. Zápletka zajímavá, byly tam kromě napětí i nějaké city a na konci trošku erotiky, takže nechybělo nic, co správný román má mít. Za mě doporučuju, hodnotím kladně, autorka má příjemný styl, který se dobře čte.