Jako pára nad Texasem

ISBN: 80-7341-379-5

BB art (2004) 80-7341-379-5 198

Scénář: Garth Ennis
Kresba: Steve Dillon

Anděl si to rozdal s ďáblem a narodilo se jim dítě - které se usídlilo v hlavě mizerného kazatele Jessie Custera a dalo mu schopnost Hlasu. Jessie (poté, co se mu podaří upálit většinu svých oveček) vyráží na cestu za Bohem, který se skrývá kdesi v Texasu, aby mu rozbil hubu. Doprovod mu dělá irský upír Cassidy, neúspěšná hitmanka Tulip a přízrak Johna Waynea. Proti němu jsou skoro všichni - od armády andělů, přes Svatého zabijáka až po úchyly a perverzy všeho druhu, tajné organizace a muže, co má místo obličeje zadek.

Jedna z nejzásadnějších comicsových sérií současnosti. Garth Ennis stvořil cynickou a krvavě zábavnou ságu se skvělými hrdiny a dialogy - a s ní udělal pořádnou plastickou operaci na tváři moderního comicsu. Brokovnicí. (Založil/a: matrosh)

Plue
  8. 4. 2016, 15:02
Docela dobré, zajímavý nápad, ale někdy až zbytečně moc sprosté. Je však pravda, že u některých vtipů se nešlo nezasmát! :D
matrosh
  17. 12. 2010, 8:46
Garth Ennis patři mezi nejlepší comicsové autory na světe a tohle jedno z jeho nejlepších děl, za plný počet to není jenom proto, že jsem se ke kazatelovi dostal až zpětně a tím pádem mě po věcích jako je Punisher MAX, a hlavně Boys a Adventures of Rifle Brigade, neměl už moc čím překvapit. jenže preacher byl první a už proto stojí za to ho číst :)
citroon5
  5. 12. 2013, 12:01
Drsňárna každým coulem !
Děj dost přeskakuje,ale většinou je to z akce do akce,takže nuda nehrozí.
Pro sprostý slovo se tu nechodí daleko,ustřelená půlka ksichtu
na každý třetí stránce,chlap co se ojebe vlastním penisem,kluk s
prdelním ksichtem,sériovej sadistickej vrah,poldové všeho druhu
(většinou končí rozstřílení na sračku)
Do toho upír,pěkná bloncka a psychouš v taláru.
Co chcete víc ? ? ? Hlavně to nekupujte dětem ! :-D
Tiberius16
  18. 1. 2016, 16:08
Člověku, který se pohybuje na úrovni Avengers a Justice League to vyrazí dech. Je to drsné, svým způsobem i vtipné a prokousáváte se tím s otevřenou hubou od první stránky až po poslední. Dlouho na mě takhle žádný komiks nezapůsobil.