Rok nekonečného strádání

Originální název: The Year of Endless Sorrows

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0217-8

Argo (2010) 978-80-257-0217-8 460

Jeden z nejzajímavějších současných newyorských dramatiků ve svém románu-debutu líčí s obrovskou dávkou docela drsného, ale inteligentního humoru a nemilosrdně zaznamenávajícím okem vtipného pozorovatele jisté stránky života v New Yorku: bydlení v chudinské a bohémské čtvrti Lower East Side, místní týpky, pomocnou práci ve velkém nakladatelství a kontakt s velkými šéfy (i jejich dcerou), svět malých divadelních scén, psaní románu a milostné drama s přistěhovalkyní z východní Evropy. Adam Rapp je mistr slova a génius dialogů a román má velkou šanci stát se kultovní knihou a zdrojem populárních slovních hlášek. (Založil/a: VítekM)

Adam Rapp Adam Rapp
*15.06.1968

Florence De La Crue
  27. 7. 2015, 11:00
Skvěle čtivý příběh začínajícího spisovatele přežívajícího v NY. Líbil se mi jak autorovo styl tak celkove obnaženi jeho postavy, kde stud a pocit trapnosti nemají místo a vy ani pocit trapnosti nepociťujete, protože to všechno působí nevyumělkovaně. Prostě naprosto přirozeně. Jediná škoda je pro mě asi jen v otevřeném konci, protože máte chuť s Adamem prožít víc než jeden rok.