My tři a já

My tři a já Originální název: My tři a já

Daranus - 2014
ISBN: 978-80-87423-56-1

Daranus (2014) 978-80-87423-56-1 116

My tři a já... Netrpělivě očekávaná poslední část trilogie, jejíž jednotlivé díly se jmenují pokaždé stejně, jen jména autorů se mění. Písničkáři Vlasta Redl a Slávek Janoušek už své části vydali a teď je na řadě jejich souputník Jaroslav Samson Lenk. Stejně jako Redl s Janouškem i on knihu pojal jako "cestopis po zemích a místech svého života, po vlastním osudu a jistém nerozborném přátelství", ale jeho vyprávění zdaleka není pouhým doplněním toho, co zbylí dva kamarádi nestačili napsat. Samsonova upřímnost a syrovost, s níž líčí zážitky, které nasbíral na cestách po Čechách i po cizích zemích, vás odzbrojí. Ve své knize stejně jako ve svých písničkách vidí věci takové, jaké jsou, a nešetří sebe ani své přátele. A hojně využívá daru s nadhledem vystihnout svět, ve kterém všichni žijeme a který bývá někdy záludný a jindy nesmírně krásný. (Založil/a: janeicka)