Příběhy zámků v Čechách a na Moravě

Originální název: Příběhy zámků v Čechách a na Moravě

Plot - 2014
ISBN: 978-80-7428-202-7

Plot (2014) 978-80-7428-202-7 193

Zámek není jen dominanta kraje, elegantní rozsáhlá budova nebo výstavní obytný objekt některého z četných šlechtických rodů, jež žily na našem území, zámek je především místo s bohatou historií, sahající hluboko do národní minulosti. Jeho „rodokmen“ často obsahuje překvapivé dramatické okamžiky a nezřídka bývá plný nečekaných zvratů, zlomových dějinných momentů a významných událostí, které spoluvytvářejí dějiny naší země.
Ať už jde o zámek Konopiště, Lány, Dobříš, Hlubokou, Český Krumlov, Orlík, Duchcov, Litomyšl, Ratibořice, Telč nebo Lednicko-valtický areál, vždy jde o dotyk skutečné historie. A přitom je každý ze zámků, uvedený v této publikaci, jiný – podobně jako se odlišovali zámečtí páni, obyvatelé těchto honosných sídel, anebo jen dočasní návštěvníci, hosté či slavní architekti a stavitelé, kteří těmto zámkům vtiskli neopakovatelný ráz – významným rodem Schwarzenbergů a Rožmberků počínaje a kněžnou Zaháňskou, hrabětem Casanovou či úřadujícím prezidentem republiky konče. (Založil/a: janeicka)