Šachovnice bohů

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-982-0

Domino (2014) 978-80-7303-982-0 300

V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života.

Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace – zejména pro samotného Justina.

Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů. (Založil/a: Ginnevra)

Vikyna
  4. 9. 2016, 22:07
Přestože každou knížku od Richelle miluju, tahle mi dala trochu zabrat. Oproti ostatním, které mě okamžitě vtáhly do děje a do svého vlastního fantaskního světa, v téhle jsem měla velké problémy se v novém světě zorientovat. Mimo to Richelle ale již tradičně vykresluje krásné a barvité postavy, jejich charakter je objasňován postupně, takže čtenář nevychází z ustavičného napětí. Každopádně věřím, že při dalším přečtení narazím ještě na spoustu dalších věcí, které mi při prvním přečtení unikly.
RenataHopsinka
  11. 7. 2014, 16:49
Kniha se dobře čte, ale ze začátku je trošku nudná, ale jakmile hlavní hrdinové začnou vyšetřovat jim svěřený případ, tak kniha nabívá na čtivosti. I když mě nenatchla jako knihy ze série Vampýrská akademie, i tak si určitě zakoupím další díl.
kklepkaa
  23. 7. 2014, 7:59
Já sci-fi opravdu nemusím a začátek knihy tak hodně působil. Ale když se člověk prokousal tím začátkem, smířil se s tím, že některé věci nechápe (třeba dva havrany v hlavě), tak se to četlo moc dobře a nakonec bylo i téměř všechno vysvětleno a dávalo to smysl. Kniha mi hodně připomíná jinou sérii autorky a to Sukubu Georginu Kincaidovou, ale hlavní hrdinové mi jsou zatím přeci jen milejší... a taky svět v této knize je daleko náročnější než u Georginy. Po velkém zklamání co se týče série Pokrevní pouta, jsem ráda, že se do tohole Richelle pustila. Jsem opravdu zvědavá na další díl.
Ann-K.
  8. 8. 2014, 20:31
Na tuhle knížku jsem se dlouho těšila a nezklamala mě :)První stránky mě mc nebavili, ale pak mě knížka chytla a nepustila až dokonce. Hlavní postavy jsou perfektní. Mají zajímavu minulost, nejsou obyčejní ani nudní a mají speciální schopnosti :)Chci další díl:D
Iliena
  12. 5. 2016, 21:52
Zatím to vypadá na nejslabší sérii od Richelle Mead. Musím přiznat, že po prvních 50ti stránkách jsem měla chuť knihu odložit. Působilo to na mě velmi chaoticky a zmateně. Nicméně postupně dostával příběh nějaký směr a kniha se začala číst dobře. R. M. je dobrá autorka, která umí psát chytlavě. Dlouho jsem váhala, ale nakonec 4 hvězdy, jsem zvědavá jak se vydařil další díl.
bibe
  26. 6. 2014, 18:50
Velmi napínavá a dobře napsaná kniha. nenechá vás vydechnout, až do poslední stránky. už se nemůžu dočkat dalšího dílu.