O lásce

Originální název: Being in Love

Eugenika - 2010
ISBN: 978-80-810-0178-9

Eugenika (2010) 978-80-810-0178-9 272

Inspirativní myšlenky o tom, co je to láska a jak málo umějí lidské bytosti skutečně milovat. Osho vysvětluje, jak je už v útlém dětství deformovaná schopnost milovat i představa o lásce; mluví o souvislostech mezi láskou a sexualitou, o milostných vztazích, manželství, nesmyslném hledání dokonalého muže či ženy, zamilovanosti a pocitu osamělosti. Část textu tvoří otázky a odpovědi na téma partnerských vztahů a partnerské poradenství. (Založil/a: Skiltron)

Osho Osho
*11.12.1931 - †19.01.1990

Matata123
  16. 8. 2016, 18:52
Kniha se četla skoro sama. :)
Taky jsem se díky ní dost zamyslela a přehodnotila některé věci.
Je zajímavé, že lidé tolik píší o něčem, co nazývají láskou, ale vlastně to láska není...
LunaMente
  10. 4. 2014, 21:38
Týýýjo... tak Osha jsem "slupla" za tři dny! Z počátku mě moc nebavil, ale čím víc jsem ho poznávala, tím víc mě zajímal! Často jsem se přistihla jak říkám...hmmmm, aha. jo,jo přesně....A jéjej tak proto! Už to vím! Zjistila jsem, že člověk v sobě mnohé objevil a možná i pochopil,a stále je co bořit, co si uvědomovat. Uvědomovat si svou podstatu,pak bude všechno jednodušší. V něčem jsem s ním samozřejmě nesouhlasila,ale to je samozřejmě úplně v pořádku.