Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vojáci

93%
5 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vojáci

Podtitul: Protokoly o boji, zabíjení a umírání
Nejnovější vydání:
Academia - 2014
ISBN: 978-80-200-2334-6
Počet stránek: 528
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Academia (2014) 978-80-200-2334-6 528

Jak vnímali průběh druhé světové války samotní vojáci wehrmachtu? To odkrývají autoři na základě několika stovek tisíc stran odposlechových protokolů z archivů v Londýně a Washingtonu.
Po celou válku byli totiž němečtí váleční zajatci tajně odposloucháváni v britských a amerických zajateckých táborech. Na rozdíl od výslechů se jedná o nepřikrášlená sdělení bezprostředních účastníků války. Tvůrci vyhodnotili jednotlivé výpovědi, dali je do souvislosti s referenčními rámci čili s tím, co vnímání vojáků ovlivňovalo, vyjádřili se k jednotlivým tématům, jež se v rozhovorech vyskytují, a navíc se snažili poukázat, jak velkou roli zde hrála nacistická ideologie. (Založil/a: Kůstka)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

ForFreedom
80% 80% 80% 80% 80%
  30. 6. 2014, 11:57
Poněkud bulvární, ale pořád ještě přínosné: seriózní historiky nejspíš nenadchne, průměrného čtenáře populárně naučné literatury ale určitě zaujme. Autoři sice těmi přepsanými odposlechy ve výsledku nepřináší nic, co by tu už nebylo –válka mění rámec individuálního jednání, vina je kolektivní, a basta – uvážíme-li však že se skutečně jedná o autentické a časově bezprostřední rozhovory německých vojáků, je tahle publikace skvělou příležitostí, jak se bez nějakého zkreslování přiblížit jejich uvažování a názorům. A jako doplňující četbu, dívající se navíc na tuhle problematiku z širšího a komplexnějšího hlediska, než jen suchopárné historie, tedy určitě lze jen doporučit. 3,7/5