Svět podle Snoopyho

Svět podle Snoopyho Originální název: Peanuts: 1970 - 1990

Albatros - 2010
ISBN: 978-80-00-02483-7

Albatros (2010) 978-80-00-02483-7 200

První strip Peanuts se objevil v novinách před neuvěřitelnými šedesáti lety, přesně 2.10. 1950, a od té doby komiks o hloubavém bíglovi a tak trochu zvláštních dětech doslova obletěl celý svět. V době své největší slávy byl vydáván v dvaceti šesti jazycích v sedmdesáti pěti zemích světa a komiksové stripy vycházely v 2 600 různých periodikách, a teď přichází – díky této knize – konečně i do České republiky. A jaký je tedy svět podle Snoopy? Co má Snoopy rád, čeho se bojí a čím vším se ve svém fantazijním světě stává? Rozhodně miluje všechno jídlo a pití, ale pozor – nesmí v něm být ani kousek kokosu a hlavně ne v jeho milovaných sušenkách. Navíc má nesmírně vytříbený sluch, je schopen detekovat, jak někdo loupe banán nebo někde tajně jí marshmallows. Jeho nejoblíbenější knihou je Vojna a mír, v které si dokáže vychutnat vskutku každé slovo. A v prvním výboru stripů o Snoopym se s ním setkáváme právě v roli „světoznámého spisovatele“, jenž tvoří jedno geniální dílo za druhým. (Založil/a: matrosh)

nana
  12. 3. 2011, 21:44
Slyšela jsem něco o špatném překladu, nevím... já jsem si touhle knihou Snoopyho i ostatní opravdu zamilovala: ))) a část, kde Snoopy čte Vojnu a mír je má nejoblíbenější: )))