Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Predátor Omnibus 1

81%
4 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Predátor Omnibus 1 Originální název: Predator Omnibus Volume 1

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Crew - 2009
ISBN: 978-80-87083-46-8
Počet stránek: 432
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 26x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Crew (2009) 978-80-87083-46-8 432
BB art (2009) 978-80-7381-511-0

V první knize sbírky kompletující komiksové příběhy s nelítostnými lovci z vesmíru, se podíváte jak do amazonské džungle, tak na ruské ledové pláně, navštívíte jak domorodé kmeny, tak mocné drogové barony. Na více než 400 stranách zavítáte jak do epochy samurajů, tak do éry kolonizace i zákopů první světové války… a dostanete se i na další místa, na kterých se země zbarví krví. A je jedno, jestli je ta země pokrytá trávou nebo sněhem.
Tak šťastnou cestu… a pozor na hlavu.
Lovci z jiného světa, přitahovaní teplem a násilím. Predátoři. Jsou nám fyzicky nadřazení, vybaveni smrtící mimozemskou technologií a navíc se dokáží udělat téměř neviditelnými. Po celou dobu lidské historie využívali Zemi jako svou soukromou loveckou oboru. Zjevovali se na bojištích a na gangy ovládaných ulicích, ne proto, aby si nás podmanili nebo aby nám pomohli v boji se zlem, ale jen aby získali své děsivé trofeje. Jejich kořistí totiž nejsou lvi nebo sloni, ale ta nejnebezpečnější lovná zvěř ze všech – člověk. (Založil/a: matrosh)

(více)  
Mark Verheiden Mark Verheiden
*26.03.1956

Dan Barry Dan Barry
*11.07.1923 - †25.01.1997

Další díla
Zobrazit další díla autora  
Kolektiv autorů Kolektiv autorů

Chuck Dixon Chuck Dixon
*14.04.1954

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

maratach
  17. 11. 2011, 23:17
Přiletěli na naši Zemi lovit... a tentokrát si jako svůj cíl vybrali rušné velkoměsto. Jsou nebezpeční... ale proti nim stojí stejně nebezpeční a nelítostný hrdina. Detektiv Schaefer, bratr hrdiny filmu Predátor, Dutche Schaefera. To je ale jen první souboj, jen rozehřívací kolo před tím, co teprve přijde.

V první knize sbírky kompletující komiksové příběhy s nelítostnými lovci z vesmíru, se podíváte jak do amazonské džungle, tak na ruské ledové pláně, navštívíte jak domorodé kmeny, tak mocné drogové barony. Na více než 400 stranách zavítáte jak do epochy samurajů, tak do éry kolonizace i zákopů první světové války... a dostanete se i na další místa, na kterých se země zbarví krví. A je jedno, jestli je ta země pokrytá trávou nebo sněhěm. Tak šťastnou cestu... a pozor na hlavu.

Lovci z jiného světa, přitahovaní teplem a násilím. Predátoři. Jsou nám fyzicky nadřazení, vybaveni smrtící mimozemskou technologií a navíc se dokáží udělat téměř neviditelnými. Po celou dobu lidské historie využívali Zemi jako svou soukromou loveckou oboru. Zjevovali se na bojištích a na gangy ovládaných ulicích, ne proto, aby si nás podmanili nebo aby nám pomohli v boji se zlem, ale jen aby získali své děsivé trofeje. Jejich kořistí totiž nejsou lvi nebo sloni, ale ta nejnebezpečnější lovná zvěř ze všech - člověk.

Americké nakladatelství Dark Horse se odvážně pustilo do rozšiřování filmové legendy. Úspěšně nastartovalo komiksovou řadu, která vycházela z ducha a událostí původního filmu - a udělalo to tak dobře, že mnoho věcí z komiksu se zařadilo do predátorské mytologie a překonalo nepříliš slavné pokračování.

První komiks ze série Predátor se objevil už v roce 1989. Jednalo se právě o příběh Betonová džungle, kterým začínáme i my. Tenhle čtyřdílný akční epos byl tak úspěšný, že byl později přepracovaný i do románové podoby a počítačové hry.

Betonovou džungli (a další dva, na ni přímo navazující příběhy) stvořil Mark Verheiden, který je u nakladatelství Dark Horse od samých jeho začátků a je specialistou na rozvíjení filmových příběhů. V roce 1988 začal na Vetřelcích a jakmile se objevil Predátor, vzal si do práce i jeho. A na obou komiksech je vidět, že Mark Verheiden má cit pro filmové vyprávění. Jeho Predátoři jsou přesně v duchu akčních filmů osmdesátých let, mají svalnaté revoltující hrdiny, velké zbraně, obrovské demolice a velké ztráty na životech. A mimochodem, jsou o dost lepší než to, co nakonec filmaři natočili jako dvojku. Ostatně, není divu. Mark Verheiden má na kontě i pár scénářů: třeba k Masce, k Timecopovi, či k seriálu Battlestar Galactica.

Obsah:
Betonová džungle
Studená válka
Temná řeka
Zkouška dospělosti
Lov v Nghase
Krvavé písky času
Krevní msta