Zločin I.

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Jota - 2014
ISBN: 978-80-7462-537-4

Jota (2014) 978-80-7462-537-4 711

Román napsaný na základě originálního scénáře Sorena Sveistrupa.
Vyšetřovatelka Sarah Lundová se těší na svůj poslední den u kodaňské policie a na stěhování za přítelem do Švédska. Všechno se ale změní, když je v lese za městem nalezena devatenáctiletá studentka Nanna Birk Larsenová, znásilněná a brutálně zavražděná. Plány Lundové na stěhování musí počkat, neboť se ujímá spolu s detektivem Janem Meyerem vyšetřování tohoto případu. Zatímco Nannina rodina se nedokáže vzpamatovat ze své tragické ztráty, místní politik Troels Hartman žije volební kampaní, která jej má vynést do vytouženého křesla kodaňského starosty. V okamžiku, kdy nečekaně vyjdou na světlo světa spojnice mezi radnicí a vraždou, nabírá celá kauza naprosto jiný, nečekaný směr. V průběhu dvaceti dnů se v případu vynořuje jeden podezřelý za druhým a honbu za vrahem komplikuje eskalující násilí a nechutné politické intriky. (Založil/a: Jamesová)

David Hewson David Hewson
*09.01.1953

MMacicekk
  25. 2. 2016, 16:39
I přes větší rozsah stránek kniha nenudí ani na okamžik, nejsou v ní žádná hluchá místa, i když politická dějová linka mě až tak nebavila, ale svůj smysl měla. Jsem fanda americké verze, ve které byl úplně jiný konec, resp. pachatel a po pravdě řečeno si myslím, že to vymysleli mnohem lépe :-) Ale to je věc názoru.
baida
  23. 9. 2014, 18:12
Skvělá kniha, poutavá od začátku do konce a i přes větší rozsah stránek, 711, se nestihnete nudit ...už se těším na další díl ...