Naivní detektivka z knihovny

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Naše vojsko - 2014
ISBN: 978-80-206-1461-2

Naše vojsko (2014) 978-80-206-1461-2 128

Děj se točí kolem malé knihovny v jedné pražské čtvrti. Knihovnice Jana Filupová kolem sebe sdružuje čtenáře, kteří se během příběhu promění v soukromé detektivy. Co uděláte, když v noci oknem svého bytu zaslechnete výkřik a výstřel? Rozhodnete se jednat jako hrdinové tohoto příběhu? Vypátráte s nimi, kdo, koho, jak a proč zavraždil? Krok za krokem můžete sledovat skupinu šesti čtenářů, kterak nalézají stopy vedoucí až do místního zdravotního střediska. Tam odhalují podezřelé okolnosti. Doktorka Lesecká je nezvěstná. Zemřela? Kdo by měl zájem na její smrti? Souhra odvážných činů našich přátel z knihovny nás provede kaskádou komických, napínavých, ale i útulných situací. O tom, že je knihovna především místem setkávání a že je možné s její pomocí jen tak mimochodem dojít až k úspěšnému odhalení vraha, vypráví tato detektivka. (Založil/a: TeJoUsHeK)

HDosoudilová
  7. 10. 2016, 17:25
Po knize jsem sáhla, protože mě zaujal název. Ale děj mě moc nezaujal. Název tomu opravdu odpovídá. Nebo tedy hlavně tomu, jak se děj vyvíjel. Pominu to, že kniha je plná gramatických chyb.