Návrat do života

Návrat do života Originální název: It's not about the bike: my journey back to life

Triton - 2002
ISBN: 80-7254-257-5

Triton (2002) 80-7254-257-5 237

Tato kniha vypovídá o skutečném životním osudu, o skutečném utrpení, lásce, naději, vůli a touze žít, vítězit nad nemocí, soupeři i nad nedůvěrou okolí. Je to otevřená výpověď muže, který poznal, jak tenká je hranice uctíváním slavných a ponížením smrtelně nemocných, jak pofidérní jsou hodnoty jako peníze či sportovní vavříny tváří v tvář smrti. (Založil/a: shark!)

Lance Armstrong Lance Armstrong
*18.09.1971

jvaclavik
  13. 9. 2013, 18:38
Vysoce inspirativní kousek. Zpověď člověka, který nejen, že přežil rakovinu, ale také se potom dokázal vrátit do profesionálního sportu i když ho leckdo odepsal. Velmi dojemný a silný příběh.
nef
  5. 7. 2014, 9:02
Supr kniha a jen člověk žasne, co se dá za život dokázat. Neměl to lehký, ale nikdy se nevzdával a bojoval. Ta jeho vnitřní disciplína je neuvěřitelná. To, že se dokázal vrátit do života a opět dělat naplno co ho baví, je velmi inspirativní, povznášející a motivující. Jakmile knihu dočtete tak budete lačni po dalších materiálech o Lancovi, alespoň já to tak mám. Kolik vyhrál Tour de France? Dopoval? Dopovali všichni kolen něj, ale on byl vítěz, tak to "odnesl nejvíc"? Dopuje se dál v cyklistice, jen více sofistikovaně? Byly zavedeny biologické pasy na které nyní doplatil náš závodník R. Kreuziger, bohužel kvůli nesrovnalostem z let 2011! a 2012! nepojede letošní Tour De France 2014. Koukněte na interview s Oprah (2013), kde se L.Armstrong přiznal k dopování. Pro mě je to borec a je úžasné jak bojoval, jak miloval svou ženu, dítě, maminku a jak se dokázal vždy zvednout a jít za svým snem. Že dopoval je smutné, že se přiznal mu budiž plusem. Přemýšlím kterou další knihu si o cyklistice přečtu. No a budu sledovat Tour De France, která právě začíná:-)