Motolice a plankton

Motolice a plankton
Originální název: Vercoquin et le plancton

Garamond - 2004
ISBN: 80-86379-83-3

Garamond (2004) 80-86379-83-3 195

Motolice a plankton je bez nadsázky mejdanová kniha. Román vypráví o grandiózní oslavě, jejíž inspirací byly četné surprise-parties organizované Borisem Vianem a jeho přáteli v době bezprostředně následující po osvobození Paříže. Hrdinou a tahounem mejdanů i tohoto románu byl Vianův kamarád z dětství Jacques Loustalot zvaný Major, jehož překvapivé akce a happeningy byly magnetem na holky, kvůli nimž se nakonec všechny mejdany konaly. (Založil/a: shark!)

jehlaspichlas
  24. 5. 2016, 19:55
Báječně jsem se u toho zasmál a pobavil. Absurdita zkombinovaná se skutečností, co se může stát na takové párty. Víc už mě ani nenapadá, co bych k tomu napsal, no prostě, musíte si to přečíst.
Taylor
  2. 4. 2014, 20:33
Pro mě za 5*. Viana já mám prostě rád. Co knížka to perla. Je jisté, že Boris každému nesedne a ani tato kniha nebu vyjímka. Pro všechny kteří mají Viana rádi knihu mohu jen a jen doporučit....ostatní nechť ji zkusí a uvidí.:))
Tereza Vacková
  23. 6. 2015, 7:43
Tak u této knížky jsem se bavila, bohužel mě nijak nechytla druhá část knihy. Takže 4*. Zamilovala jsem si jeho absurdní přirovnání a nelogické myšlení.