Můj život bez mříží

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2110-2

Fragment (2014) 978-80-253-2110-2 208

V této knize Jiří Kajínek vypráví o svém životě. Vzpomínky na dětství, které prožil v idylickém rodinném zázemí na vesnici a mezi kamarády, doplňuje vyprávěním o škole, dospívání, láskách, zálibách, starostech a popisem svého vztahu k ostatním lidem i ke společnosti.
Jiří Kajínek pootevře dvířka tajemství svého umění práce s planžetou, s jejíž pomocí dokázal otevřít každý zámek, čehož následně „úspěšně“ využíval… Podělí se i o několik příběhů a zajímavostí z bytů a domů, které v minulosti jako nezvaný host navštívil.
Za svou „profesi“ zloděje se Jiří Kajínek už mnohokrát omluvil, a to jak v obecné rovině, tak v mnoha případech i přímo konkrétním poškozeným lidem. Za toto své nezákonné počínání vždy přijal přiměřený trest, který následoval. Ve své knize vysvětluje, proč se ale odmítá smířit s trestem za vraždy, které nespáchal. (Založil/a: Jamesová)

olla
  9. 4. 2014, 21:44
Hm, spíš by se toto "veledílo" mohlo jmenovat Příručka pro zloděje, Jak vykrást byt snadno a rychle, Elpaso v Čechách, apod. apod. Čím to je, že dnes vydají knihu kdejakému drbanovi a tzv. célebritě? Dřív byl spisovatel opravdu Někdo a překládal čtenáři KVALITU. Dnes jimi jsou různí zločinci i zpěvandule bez špetky talentu, zkrachovalé hérečky, vysloužilí sportovci, odkecaní politici.... Nejspíš to bude tím, že po jejich "kariéře" za čas neštěkne pes, kdežto kniha se může vydat i za 50 let. Neříkám, někteří lidé ve vězení objevili svůj talent a jejich díla mají hodnotu, ale to rozhodně není Kajínkův případ. Ostatně jeho život bez mříží byl vymezen několika málo roky, vlastně svůj celý produktivní život trávil a tráví za mřížemi za nejrůznější trestnou činnost - naposledy za tu nejzávažnější. Chápu, že se chce neustále zviditelňovat, ovšem tím jeho dílem se mu to opravdu nepovedlo, je to primitivní spisek primitivního čučkaře.
ready19
  13. 4. 2014, 0:29
Kájínek rozhodně ukázal, že v hlavě něco má a kdo čekal víc, ať napíše svůj životopis...taky z toho mohl udělat detektivku, navymýšlet si plno kravin, aby to bylo atraktivnější atd. Ale když o něj má tolik lidí zájem, tak jim ukázal, že nic extra není a že by se něco podobného jako jemu mohlo stát komukoli, systém může zničit každého...to co jsem od knížky očekával, že poznám, jaký je to člověk, se splnilo...vyhnul se popisování útěku z vězení i těm vraždám, ale o tom se psalo a točilo už jinde.
Štěpán Širůček
  20. 8. 2014, 12:21
Knihu doporučuji tomu, který by chtěl Jiřího Kájínka poznat o něco blíže. Od samého počátku procesu jsem zastáncem jeho neviny. Knihu doporučuji a těším se na pokračování :)
Tomáš Kužel
  7. 5. 2014, 21:57
Knihu mohu jen a jen doporučit.