Antibohyně

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Baronet - 2014
ISBN: 978-80-7384-834-7

Baronet (2014) 978-80-7384-834-7 312

Válka bohyň začíná v Antibohyni, prvním dílu nové série uznávané autorky Anny krví oděné Kendare Blake. Staří bohové neumírají… Aspoň si to Athéna myslela. Jenže pak jí pod kůží začala vyrůstat pírka, která jí zahltila plíce jako nějaká podivná rakovina, a Hermése sužovala spalující horečka. Tím skončil jejich poklidný věčný život ve zdraví. Athéna a Hermés putují světem a zoufale hledají příčinu svého pomalého, bídného umírání. Cestou získávají spojence a odhalují pradávné i nové protivníky. Pátrání je zavede ke Cassandře, obyčejné dívce, která se kdysi coby vědma těšila přízni a ochraně jednoho z bohů. Dnes už se Cassandra do života bohů nijak neplete, vlastně ani netuší, že existují. Přesto by mohla hrát klíčovou úlohu ve válce, k níž se schyluje. Královna bohů Héra se spojila s dalšími antickými obyvateli Olympu, kteří ve snaze prodloužit vlastní život vyvražďují své rivaly. Touha přežít z nich udělala antibohy, ubohé karikatury jejich někdejší slávy. Athéna bude potřebovat nějaké trumfy, protože život nesmrtelníků jen tak nevyhasne. Každý z nich umírá po svém. Někteří se zadusí peřím. Z některých se stanou příšery. Ale všichni zuří až do posledního dechu. Nadešel čas války bohyň. (Založil/a: Jamesová)

Kendare Blake Kendare Blake

Peetuliska
  4. 2. 2016, 7:02
Knihu jsem četla v blízké době po knize Proroctví, která má podobný námět, takže jsem se neubránila srovnání. Ze začátku mě kniha vůbec nebavila a při větě: "Byla tam i Héra, ozdobená korunou z pavích per, tváře měla bílé jako mléko, a ňadra pyšně, rozhněvaně vypnutá" jsem se zhnusila úplně. Linka, která měla být hlavní mě vůbec neoslovila. Pak nastal lehší zlom a i když mě nebavil děj a konečné rozuzlení bylo v důsledku po všech peripetiích pitomé, jsem se rozhodovala mezi 2,5-3 hvězdičkami. Nakonec jsem dala 3, protože se má jednat o první díl série a snažila jsem se to omluvit, že to byl takový úvod... Až budou další díly, nevím, jestli se do nich pohrnu.
anishta
  28. 8. 2014, 21:33
Dobré, ale ne až tak dobré jako příběh o Anně. Celkově se mi to líbilo, ale asi jsem čekala více. I tak velmi dobrá kniha.
Nikolka001
  6. 6. 2014, 12:30
Na Antibohyni jsem se velice těšila, protože Anna krví oděná byla úžasná série. Při čtení můžeme naleznout v kapitolách odstavce, které se Anně podopají. Odpadávající maso, hniloba. Jde poznat, že se jedná o dílo této autorky, protože se velice podobá Anně. I když jsem mírně zklamaná, protože jsem čekala děj, který mě uchvátí více, ale i tak jsem si knihu velice užila. :)
kklepkaa
  3. 7. 2014, 13:54
Kendare Blake mě už jednou překvapila Annou, rázem mě pak zkalamala pokračováním. Byla jsem zvědavá na její další počin a nezklamala mě. Jiný svět, jiná pravidla, jiní hrdinové a nový příběh, který pouze započal. Celkem se těším na pokračování, snad se zas nezklamu...
Betty96
  18. 11. 2014, 18:39
Na knížku jsem se velmi těšila, nakonec jsem byla ale zklamaná. Děj mě nijak moc nezaujal a ani hlavní hrdinka mi nebyla zrovna dvakrát sympatická.