Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Tak trochu šílení

76%
4 29
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Tak trochu šílení Originální název: Troubled in Mind
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nejnovější vydání:
Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-978-3
Počet stránek: 640
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 6x v oblíbených
v přečtených 47x v přečtených
v knihovně 33x v knihovně
k přečtení 30x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Domino (2014) 978-80-7303-978-3 640

Když spatříme jméno Jeffery Deaver, okamžitě se nám vybaví nervy drásající thriller plný nečekaných zvratů, které postaví na hlavu veškeré naše detektivní dedukce, na které jsme byli tak pyšní.
Bylo by ovšem nanejvýš nespravedlivé opomenout Deaverovy detektivní povídky, které autor označuje za svou “literární lásku”. A ze sbírky Tak trochu šílení autorská radost přímo čiší. Podobně jako v předchozích Deaverových antologiích se i tentokrát setkáváme s panoptikem barvitých postav: pokřivenými asociály, zhrzenými partnery, zdánlivě uťáplými agresory... Všichni aktéři si bezpochyby zaslouží nálepku, jakou jim autor udělil v samotném názvu. Ano, jsou tak trochu šílení – což je přesně ten důvod, proč si jejich příběhy vychutnáme jako skutečnou krimilahůdku o třinácti chodech.
A abychom nezapomněli: kdykoli nabudete dojmu, že v dané povídce už bylo řečeno vše a žádné další překvapení na vás nečeká, čtěte dál. Protože jedině tak zjistíte, jakou hru s vámi hraje Jeffery Deaver tentokrát. Jaký zvrat si pro vás vyšetřil na poslední stránku.
Nebo do posledního odstavce.
Nebo do posledního řádku. (Založil/a: dejw)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Alduin
0%
  21. 6. 2014, 18:44
Knihu jsem začal číst s chutí. Hned po prvních chvílích jsem však byl nějak znuděn. Knihu jsem ještě celou nepřečetl, ani nevím, za ji dočtu. Nějak tam chybí napětí.
jirka77
80% 80% 80% 80% 80%
  29. 6. 2014, 13:42
Další povídková kniha kterou jsem od autora přečetl a musí říct že se mi Panoptikum líbilo o trochu více. Přesto se mi kniha velmi líbila a všem bych ji doporučil, z povídek se mi nejvíce líbily Hra,Fanda a Navždy,naopak Nakopnutí a Nekrolog byly pro mě absolutní ztráta času.
JarKun
60% 60% 60% 60% 60%
  28. 3. 2016, 17:03
Deaverovi přece jen sluší poněkud delší prostor, krátké detektivky tak nějak ztrácely švih. Přesto musím některé ocenit. Úvodní "Rychle" s Kathryn Danceovou má skutečně spád, "Učebnicový příklad" s Lincolnem také stál za přečtení, byť opakující se vysvětlování postižení hlavního hrdiny už je pro věrné čtenáře Deavera trochu opruzující, "Terapeut" mě zaujal netradičností a několika šoky, stejně tak jako "Usmíření". Nejvíce mě však zůstala v paměti ta poslední, "Navždy", která se právě už více blížila románové délce, než povídce. Zde se podařilo vtipně a svižně popsat rozvíjející se pracovní vztah matematika a bručounského detektiva a díky tomu měla povídka švih až do konce. Ke čtení celkově příjemné, ale mezi Deaverovy TOP tato kniha rozhodně nepatří.
bronn
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 9. 2014, 11:34
Deaver píše skvělé povídky, snad kromě Nekrologu mě bavili všechny. Nejvíc u mě bodovala povídka Navždy, rád bych tuto vyšetřovací dvojici viděl v samostatném románu.
Venovanokniham
60% 60% 60% 60% 60%
  20. 10. 2016, 16:39
Jeffery Deaver mě po stránce CO PÍŠE moc neuhranul. Asi jsem holt kovaný příznivec krimiseriálů. Nicméně se mi velice líbilo, JAK PÍŠE. Jeho popisy jsou bravurní, umí čtenáře perfektně vtáhnout do děje. Autorova sázka na rozličnost šílených postav a jejich jednání v jednotlivých povídkách určitě také nikoho nudit nebude. Ocenila jsem minimum odborných termínů, kterými se kriminalistická hantýrka normálně hemží. Zkrátka forma a styl na jedničku, kriminální obsah u mě pokulhává, ale to je prostě můj subjektivní dojem. Jsem si jistá, že Tak trochu šílení si získá velkou řadu čtenářů kriminálních příběhů, ale osobně bych si chtěla přečíst např. dystopii napsanou stylem Jefferyho Deavera. To by byla nejspíš láska na první slovo v knize.
wendel
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 10. 2015, 13:16
Když mám zhodnotit tuto Deaverovu povídkovou knihu, tak je asi lehce nadprůměrná. Proto také tři hvězdy. Pro mě jsou nejpovedenější povídky : Rychle, Hra, Nakopnutí, Učebnicový případ ( L.Rhyme) a Navždy. Zbytek je trochu slabší.