Viděl jsem peklo

Originální název: Pokoli Történetek

Noxi - 2004
ISBN: 80-89179-15-0

Noxi (2004) 80-89179-15-0 351

Unikátní reportáže ze zemí, kam získat turistické vízum je takřka nemožné, či dokonce z míst, o nichž nemá veřejnost ani zdání. Šokující vyprávění o lidech s neobvyklými osudy, kteří žijí na periferii společnosti. Reportáže o utajené kolonii malomocných v Rumunsku, o životě a ve stínu Černobylu, o dětech nemocných AIDS, o falšovatelích smrti, o životě v Sevení Koreji ad. (Založil/a: shark!)

Tvrtko Vujity Tvrtko Vujity
*24.09.1972

jehlaspichlas
  13. 8. 2011, 18:53
Spoustu věcí bereme jako samozřejmost, ve zbývajícím třetím světě jsou však chybějícím nedostatkem, obzvláště pak svoboda. Bezvadné reportáže maďarského žurnalisty, které by
si měli přečíst či vidět snad každý, obzvláště politici, kteří na spoustu věcí kašlou
a považujou se za Bohy.
Abigor
  10. 12. 2012, 10:39
Leprosárium v Africe mě srazilo a jen mi to potvrdilo, že Afrika je peklo a že se v ní může stát všechno. Děti s AIDS byly na výsost smutný, děs, co měla Pandora v tý skříňce za mrchy! Černobyl byl zbytečnej, stejně tak, jako psí žena, sebevrazi byli pouční a kapitola o KLDR byla taky poučná. Vujity nemá špatnej sloh a je to rozhodně odvážnej chlap, jen co je pravda! Ale obsah... děs, děs a zase jeden vělkej děs, takový věci se na světě nemají stávat! Nelituju času, kterej jsem tý knize dal a zas se k ní někdy vrátím, ale s úsměvem to nebude!!!
Miriam
  31. 10. 2010, 18:32
Skvělé, famózní, unikátní, jedinečné, zajímavé, neobyčejné. Prostě Tvrtko Vujity. Nemusíte číst horory, tohle je skutečnost a garantuju, že po přečtení se budete chtít co nejrychleji probudit.
Ruxandra
  4. 2. 2013, 14:42
Kniha, která vás donutí přemýšlet. Alespoň mě tedy donutila. Obdivuji odvahu autora, že se vypravil do takových míst, aby o nich pak mohl vyprávět.
MMacicekk
  7. 5. 2015, 17:52
Při čtení leprosária v Africe jsem měla pocit, že i stránky knihy jsou nakažené leprou, jak věrně to bylo popsané. Až jsem se pomalu i štítila otočit další list. Fotografie ten pocit jen umocnily. Silný zážitek jsem měla i u dětí nemocných AIDS. Popravdě jsem ani netušila, že v 89. roce v Rumunsku bylo nakaženo tolik dětí. Takové věci by se dít neměly. Vujity má můj obdiv, že se vydal do takových míst, aby o nich podal svědectví.
pove
  30. 12. 2011, 18:28
Výborně popsané cesty maďarského novináře. Doporučuji, občas nevhodné pro slabší povahy, včetně několika fotografií. Úžasná kniha.
cikyt
  13. 7. 2013, 22:20
Tahle kniha je něco jako životní zážitek, který většina lidí ve svém životě nezažije. Běhá vám z ní mráz po zádech, a sami sebe se ptáte, jestli je to vážně vůbec možný. Doporučila bych ji každému. Takových knih by mělo být víc, aby si člověk nejen uvědomil, že ne všude na světě to vypadá stejně jako u nás, ale doopravdy pochopil, co všechno tenhle svět může vyplodit.
katchenka
  8. 5. 2012, 13:57
Tato kniha mne velmi zasáhla. Kniha, která mne nutila se zamýšlet nad životními hodnotami. Je to už několik let, co jsem ji četla a doteď si vzpomínám na to, jak píše o dětech nemocných AIDS separovaných od svých matek a jediné, co chtějí je pohlazení. Doporučuji každému k přečtení.
darkynka
  7. 11. 2016, 20:36
Kniha o věcech které se dějí okolo nás a my o nich téměř nevíme. Autor se vydává do terénu a snaží se zmapovat situaci. Tuto tématiku asi nejspíš dlouho nevyženu z hlavy, zvlášť kolonii malomocných. Knihu by si dle mého názoru měl přečíst každý.
nešporče
  18. 9. 2012, 12:36
Knihu Viděl jsem peklo by si měl přečíst úplně každý, kdo si myslí, že jeho problémy jsou neřešitelné...
cottager
  3. 3. 2014, 19:05
Parádní kniha, u které doufám, že vše je pravda (hlavně co se týče pasáže se Severní Koreou, neboť dnešní prozápadní svět nám vnucuje svou pravdu a ne zcela ryzí). Ale i když je pro mnohé šokující, obávám se, že se ve světě dějí ještě větší zvěrstva. Bohužel tohle je jen kousek pravdy. Autor má ale můj obdiv. Nejenže se kniha četla jedna báseň (i přes odporná témata), zároveň je přesně tím, o čem se psalo v poslední kapitole - člověk, který jde proti proudu a ukazuje nám všem, jak to za našimi hranicemi chodí. Díky!
v.kubac
  22. 12. 2013, 22:49
Obdivuji lidi jako Tvrtko Vujity,jež podnikají výpravy s cílem podat svědectví o tom jaké šílenosti se dějí na té "naší" planetě.
Knihu jsem si dal jako přestávkovou mezi hystorickýma detektivkama.Velice rád jsem pak pustil do čtení historické detektivky,abych ze sebe co nejdříve vypustil myšlenky na malomocné v Etiopii či na děti z AIDS.
Lihusiatko
  11. 7. 2013, 21:42
Kniha ktorú som čítala ako 18 ročné dievča a ktorá ma veľmi zasiahla. Zasiahla ma mieste kde to najviac a bolí, kde človek najviac premýšľa a hľadá podstatu bytia a zmyslu život. Smutné no pritom veľmi poučné.
enika42
  28. 1. 2013, 14:20
prosim vas niekto co mate tuto knizku nechcete ju predat ? kupila by som ju, nemozem ju nikde zohnat . praha . piste prosim na nike.hlavata@gmail.com