Muž, který si pletl manželku s kloboukem
Originální název: Man who mistook his wife for a hat

Dybbuk - 2008
ISBN: 978-80-86862-59-0

Dybbuk (2008) 978-80-86862-59-0 255

V této knize, plné fascinujících a neobvyklých lidských příběhů, nás jeden z nejznámějších současných neurologů a psychologů uvádí do světa svých pacientů. Jejich životy, nemoci i odlišnosti popisuje s neobvyklou mírou empatie a představuje je jako hluboce lidské bytosti. (Založil/a: shark!)

Oliver Sacks Oliver Sacks
*09.07.1933 - †30.8.2015

Ghoulman
  11. 9. 2016, 20:19
Velice zajímavé, mnohdy až neuvěřitelné lékařské povídky neurologa Olivera Sackse, vycházející z jeho mnohaleté a bezpochyby i barvité praxe. Připravte se na celou škálu emocí, od pobavení, přes dojetí k povzbuzení, až po mnoho inteligentních úvah, daleko přesahující strohý popis psychických poruch pacientů. Ono jak ostatně chcete stroze popisovat muže, který si je schopen plést manželčinu hlavu s kloboukem, jiného muže, jehož paměť funguje pouze do určitého momentu v jeho životě, či dvojčata co se baví výhradně pomocí prvočísel? :)
teite
  1. 12. 2013, 19:35
Stejně jako Antropoložka na Marsu je toto kniha, která by měla být pro všechny, kdo mají alsepoň okrajově co dělat s neurologií a psychologií, povinnou četbou.
lucaaa8
  8. 11. 2012, 20:50
Tahle kniha mi odhalila takové oblasti mozku, o kterých jsem neměla ani ponětí. Myslím, že je dobrým začátkem pro všechny, kteří mají zájem o neurologii a psychologii.
skableska
  8. 11. 2016, 17:43
Hodně zajímavé příběhy... často k neuvěření, že se něco takového může stát... doporučuju všem přečíst.
Lucielle
  25. 9. 2016, 1:29
Knihu jsem cetla se zatajenym dechem a mnohdy s nevericnym vyrazem ve tvari, musim rict, ze me natolik sokovala, ze jsem se z nekterych pribehu jeste dlouho vzpamatovavala a temer nad kazdym jsem notnou dobu premyslela. Lidsky mozek je opravdu mocny a jeho podstatna cast je nam stale neznama. Rozhodne doporucuji vsem lekarum a lidem, kteri se zajimaji o psychologii a psychiatrii.
edulla
  5. 9. 2015, 17:38
Zábavné a přitom velmi poučné čtení pro všechny, které zajímá, k jakým poruchám může u člověka dojít. Autor čtivě formou klinických povídek ilustruje, co způsobí nedostatky či přebytky určitých látek či funkcí v mozku. Krom toho mne tato kniha také uklidnila. Už chápu, proč někdy lidi nechápu.
locoenlacabeza
  23. 10. 2013, 18:55
velmi čtivě sepsané příběhy Sacksových pacientů se srozumitelným popisem diagnóz.
Povinná četba psychopsychifilozoneurolidí. :)