Peníze

Peníze

Podtitul: Jakou mají cenu?

Práh - 2014
ISBN: 978-80-7252-504-1

Práh (2014) 978-80-7252-504-1 132

Není třeba být nositelem Nobelovy ceny, abychom uhádli, jakým doporučením jsme byli během posledních dvacet let vystaveni: Akcie jdou vždycky nahoru, kup dnes a zaplať zítra, vezmi si půjčku, aby sis pár let užil. Nyní jsou tyto pověsti nahrazeny varováním: Dluhy jsou životu nebezpečné...

Andreas Červenka, nositel ocenění nejlepší švédský ekonomický novinář za rok 2013, poutavě a bez příkras popisuje nejzávažnější ekonomické prohřešky, kterých se bankéři, finanční poradci i členové vlád s rozmyslem dopouštějí. Je na nás, abychom jim na to neskočili.

Ekonomické úvahy švédského novináře můžeme považovat i za příspěvek k současné oblibě severských thrillerů. Vždyť oč napínavější je trilogie Stiega Larssona než economics noir Andrease Červenky? Investiční ranaři bez skrupulí, penzijní džihádisté či prohnaní poradci nás budou provázet většinou stránek této skvěle napsané knihy. (Založil/a: Rosie5)