Tragédie o třech jednáních

Poprvé vydáno celosvětově: 1935

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4343-6

Knižní klub (2014) 978-80-242-4343-6 224

Na večeři u sira Charlese Cartwrighta se sejde rozmanitá společnost – včetně nenápadného pana Satterthwaita a podivínského Hercula Poirota, belgického detektiva na odpočinku. Jeden z pozvaných, farář Babbington, se napije koktejlu a vzápětí padá mrtev k zemi – ve sklence se nenašly stopy jedu, smrt tedy musela nastat z jiných příčin. Když o pár týdnů později umírá jiný z tehdejších hostí, a opět ve společnosti týchž lidí, už není pochyb – někdo vraždil nikotinem. „Střezte se dne, kdy se vaše sny splní,“ radí Poirot a i tentokrát má pravdu – aby proměnil své touhy ve skutečnost, je člověk leckdy ochoten dopustit se i toho nejhoršího… (Založil/a: stepuli)

Agatha Christie Agatha Christie
*15.09.1890 - †12.01.1976

Venceslao90
  28. 2. 2015, 19:26
Taková klasická Agátha ve všech ohledech. Její detektivky znám velmi dobře, mám jich spoustu načtených, takže mě závěrečné rozuzlení tolik nepřekvapilo, protože mi přišlo, že k tomu všechno směřuje. Konečné rozuzlení s Poirotem opět vynikající, jen mi přišlo, že mu autorka dala v knize málo prostoru. Těšil jsem se na něj, ale vypravěčem tohoto příběhu nebyl, spíš jen celou dobu sekundoval a nakonec vše vyřešil.. Nicméně detektivka je to dobrá ;)
delfinek
  26. 11. 2015, 22:37
Otrava nikotinem...vražda na zkoušku a pak už jen další doopravdy...Egg Lytton Goreová miluje staršího muže,ale ten má svá dávná tajemství...úžasný příběh o lásce a nenávisti.
lenisko
  14. 5. 2015, 12:15
Tato kniha od Agathy je jiná v tom, že se v ní Poirot objevuje velmi málo, aby na konci našel vraha. Samozřejmě že závěrečné odhalení je par excellence, ovšem tato postava mě v knize hodně chybí. To, co mám na knihách od Agathy nejvíce ráda, jsou právě myšlenkové pochody tohoto báječného Belgičana. Každopádně kniha stojí za přečtení.
Blondie
  14. 8. 2014, 9:28
Obsahuje spoiler spoiler První detektivka od Agathy, kde mi byl vrah jasný snad už od první stránky. To ale neubralo na poutavosti čtení. V jedné chvíli mě autorka tak zviklala, že jsem přece jen pochybovala o svém úsudku. Brilantní šedé buňky mozkové Hercula Poirota však dokázaly, že jsem přece jen tušila správně.
lola.k
  1. 2. 2016, 19:30
Agatha Christie trochu netradičně. Alespoň podle mne. Konečně se (v jednom malém odstavečku někdě v půlce knihy) dozvídáme jak se Hercule Poirot stal detektivem. Příběh napsán velmi melodramaticky, hlavně proto aby opravdu působil jako divadelní hra. Lehce slabší, než ostatní příběhy s Poirotem, ale příjemná změna...