Matkovrah

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-87848-40-0

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-87848-40-0 80

V novele Matkovrah, se Robert Poch zamýšlí nad málo známým společenským fenoménem, tím jsou mizandrické ženy, tedy takové ženy, co mají nechuť až nenávist k mužům. V příběhu pojednává o vztahu mizandrické matky a syna.
Hlavní postavou fiktivního, ale na reálných skutečnostech vyprávěného příběhu, je Adam Lanza syn mizandrické matky, která zcela podlehla feminismům, což následně vedlo k totálnímu rozpadu dosud fungující rodiny, a následně k úplné devastaci Lanzovy duše.
K napsání příběhu mě inspirovaly zprávy v médiích o zločinu, který se udál čtrnáctého prosince, v pátek ráno místního času v budově Základní školy Sandy Hookové. Podle sdělení v tisku a zprávách na internetových zpravodajských serverech, Lanza měl zbraněmi vlastní matky zastřelit dvacet dětí a šest dospělých. Zabil mámu, a potom i sebe. V novele ale události podávám odlišně, abych sobě i vám kladl otázky, a pokoušel se na ně hledat odpovědi. (Založil/a: Dana Vana)

Dana Vana
  4. 4. 2014, 7:37
Vynikající novela o vztahu mizandrické matky a syna