100 nábojů: První výstřel, poslední šance

100 nábojů: První výstřel, poslední šance Originální název: 100 Bullets: First Shot, Last Call

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-115-0

BB art (2007) 978-80-7381-115-0 128

Co kdyby vám cizí člověk nabídl šanci spáchat beztrestně vraždu…
VZALI BYSTE TO?

Světem chodí muž s kufříkem. V tom kufříku je pistole, sto nábojů… a fotka člověka, který vám zničil život. Na vás je jen stisknout spoušť. Nemusíte se bát následků, s touhle zbraní máte zaručenou beztrestnou vraždu. Jenže ne všechno je tak jednoduché, jak se zdá, a za každým dobrým skutkem se skrývají temné motivy…

…nehledě na to, že vraždit není zase tak snadné.

O tomhle všem vypovídá asfaltově temná kriminálka 100 NÁBOJŮ, kterou napsal král drsné školy Brian Azzarello (Hellblazer: Těžké časy) a kresbou ji ještě víc ztemnil démonický Eduardo Risso (Video Noire). Nelítostná sága plná morálně nejednoznačných hrdinů a rozhodnutí je dnes považována za nejlepšího komiksového zástupce svého žánru, a získala Eisner i Harvey Award – a to hned několik let za sebou.

Připravte se vstoupit do světa, ze kterého už nevede žádná cesta zpět. (Založil/a: zayic)

matrosh
  17. 12. 2010, 8:56
zatím zůstavam na 80%, protože ješte ne vím co bude následovat, jak moc jsou jednotlivosti propojené do vyššího celku, jak moc se budu muset vracet k tomu co jsem už četl v dalších dílech, ale už teď můžu říct, že si mě azzarello získal díky skvělé noir atmosféře a nepředvídatelnosti a doufam, že tahle skládačka bude opravdu hodně komplikovaná.