Cesta hněvu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fantom Print - 2014
ISBN: 978-80-7398-259-1

Fantom Print (2014) 978-80-7398-259-1 336

První kniha série Kniha a meč.

Dun-Cadal velkou část svého života propil. Zrazen přáteli - kteří se odvrátili do svých ideálů a zaprodali se nové republice - a pronásledován žalem nad ztrátou svého učedníka, který mu na bojišti zachránil život a kterého pak za odměnu cvičil, aby se mohl stát rytířem, skoncoval s politikařením, s dobrodružstvím i s lidmi.
Lidé ale neskončili s ním - ještě ne. Viola je mladá historička, která hledá meč posledního císaře, a pátrání nejenže ji zavede k Dun-Cadalovi, ale také je oba zaplete do série nájemných vražd. Dun-Cadalovi zrádní přátelé totiž jeden po druhém umírají - jsou vražděni někým, kdo používá nezaměnitelný styl císařského asasína.. (Založil/a: Jamesová)

pepe306
  22. 6. 2016, 20:39
Super odpočinek po rozsáhlé serii G.R.R. Martina. Jednodušší děj ale velice čtivý. Vůbec jsem se u toho nenudil. A styl psaní jakoby ve více časech mi přišel zajímavý. Už se těším na pokračování.