Uvězněna v rodné zemi

Uvězněna v rodné zemi Originální název: Gefangen in Deutschland

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2290-4

Ikar (2014) 978-80-249-2290-4 232

Katja Schneidtová je mladá emancipovaná žena, která miluje život a ráda se baví. Dokud nepozná Mahmuda. Zamilují se do sebe a nastěhují do společného bytu. Ale pak její turecký přítel zničehonic ukáže svou pravou tvář – tvář tyrana. Katja se náhle uprostřed moderní Evropy ocitá v neznámém, paralelním světě islámské společnosti a je konfrontována s jejími zákony. Poté, co ji partner několikrát zbije málem k smrti, sebere všechnu svou odvahu a uprchne. Stává se však psancem a dodnes žije pod neustálou hrozbou pomsty jeho tureckého klanu. (Založil/a: janeicka)

mejdylko
  20. 3. 2016, 16:10
Knihu jsem četla jedním dechem... stále jsem čekala, kdy přijde ten okamžik, že se vzepře a odejde. A ono to bylo horší a horší. Místama jsem měla v očích slzy a říkala si, v jakém světě to žijeme? Je to napsané velmi poutavě a živě. Velký obdiv tomu, že dokázala knihu sepsat. Opravdu kniha, která stojí za přečtení.
sameslunce
  21. 9. 2014, 14:52
Jana Šindlerová:
Plně s vámi souhlasím a říkám si to samé, když vidím zahalenou ženu. Je až neskutečný, jak se tyto národy chovají k ženám a dívenkám, které by si měly hrát s panenkou a ne trpět. Knížek jsem přečetla víc a je to skoro stejná písnička. Člověku je z toho hodně smutno.
shinej
  3. 9. 2014, 8:35
Kniha je autentickým příběhem a autorka se naštěstí dokázala vymanit. Ale od přečtení knihy, když potkám zahalenou ženu, říkám si, jaký osud se skrývá za jejím islámským šátkem. Je k neuvěření, že v době emancipace, mohou muži beztrestně páchat ženám tak hrozné věci.