100 nábojů: Záblesk druhé šance

100 nábojů: Záblesk druhé šance Originální název: 100 Bullets: Split Second Chance

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-250-8

BB art (2008) 978-80-7381-250-8 224

„Otázky jsou grátis… ale za odpovědi můžete zaplatit životem.“
A odpovědi jsou to, co v téhle knize dostanete. Ne všechny, samozřejmě, ale začínáme se pomalu dozvídat, co je za tajemným kufříkem, který vám umožní spáchat beztrestně vraždu.
Nejde jen o pomstu. Jde o něco víc. Z mozaiky lidských osudů se začíná vylupovat velký příběh, v jehož centru stojí tajemný agent Graves. Někdy je totiž vražda jen začátek.
Tentokrát se kufřík dostane ke dvojici gamblerů, aby vyřešil jejich vzájemné problémy, k servírce, které utekla dcera, k zmrzlináři s temnou minulostí – a na závěr se vrací jedna stará známá.
Tenhle kufřík bude zvláště dobře naplněný.

Záblesk druhé šance je temný noirový komiks od Briana Azzarella (Hellblazer: Těžké časy, Superman: Pro zítřek) v ještě temnější až démonické kresbě Eduarda Rissa (Video Noire) (Založil/a: zayic)

matrosh
  17. 4. 2011, 12:25
Tak se mi dostal do rukou druhý díl této temné série a musím říct, že jsem opravdu nadšený. Pro neznalé jen tak orientačně: představte si, že každý příběh představuje jeden dílek 3000 puzzle, ale teprve když jste schopni spojit několik dílků, začínáte pomalu odkrývat celý obraz v pozadí. Původní motiv z první knihy, který stavěl zejména na morálním hledisku toho, že vám někdo dá kufr s bouchačkou a fotkou člověka, co vám zničil život a řekne vám, že ho můžete beztrestně zabít, je tady dál rozvinut a nutí vás ptát se proč to ten chlápek dělal (náznaky se objevili už v první knize, ale s touto se to nedá srovnávat). Azzarello mě prostě dostal a myslím, že první dva dílky se mi konečně podařilo spojit. Každopádně bych tuto sérii chtěl doporučit všem kdo mají rádi temné detektivní příběhy, hlavolamy a skládačky. Krásné je na tom to, že právě forma komiksu, tomu dílu dává jeho jedinečnost, protože člověk se neustále musí vracet zpátky a sledovat i postavy na pozadí, což je v komiksu poměrně jednodušší než v knize, kde to člověk většinou vzdá a nechá se dovézt do konce autorem. Tady máte opravdu možnost skládat střípky sám.