Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Láska po kladensku aneb kladenský dekameron

100%
5 3
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Láska po kladensku aneb kladenský dekameron
Autor:
Originální název: Láska po kladensku aneb kladenský dekameron

Nejnovější vydání:
Gelton - 2014
ISBN: 978-80-905016-2-1
Počet stránek: 120
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Gelton (2014) 978-80-905016-2-1 120

Ve své třetí knize nás Jiří Rezek opět zavádí do zemitého a drsného Kladna. Deset lechtivě erotických příběhů, ve kterých překvapivě dominuje hlavně vtip, mnohdy ústící do drtivé ironie, se odehrává od 50. let minulého století po současnost.
Protagonisté prožívají své milostné zápletky v Kladně, ale také na cestách do Moskvy v letech padesátých, či do Egypta a Itálie po roce 1989.
Konce příběhů jsou často šokující a někdy dokonce nemilosrdné.

Autor zpracovává s psychologickou vytříbeností rozmanitost lidských vztahů a pohledů na ně. Neúprosnost jadrné zemitosti však vyvažuje silná empatie k člověku. (Založil/a: janeicka)

(více)  

Štítky

více  
Jiří Rezek Jiří Rezek
*06.01.1955

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

ivadam
100% 100% 100% 100% 100%
  18. 9. 2014, 13:49
Příjemné čtení, které pobaví a zaujme, obsahuje jemný humor, je sondou do nitra obyčejných lidí, kteří žijí v určitém místě a čase. Postavy jsou vykresleny velice uvěřitelně a dokonale, stejně jako jejich příběhy, do nichž se promítá i běžná míra životní absurdity. Čtenáře napadne, do jaké míry autor použil autentické příběhy a vlastní osobní prožitky, kde je hranice spojení faktu a imaginace. Nadstavbou je i dotyk politické debaty, která dokresluje určité paradigma doby, v němž se příběhy odehrávají. Působivé je i použití struktury stylu dekameronu, který jednotlivé povídky spojuje.
jardazkl
100% 100% 100% 100% 100%
  31. 7. 2014, 6:15
Prozatím poslední dílo spisovatele, který se rozhodl přesunout z roviny autobiografie, ve srovnání s předešlými dvěma knižními tituly, do oblasti nezávisle na sebe navazujících příběhů interpretovaných formou vyprávění. Osobitý styl zůstal zachován, a tak se čtenář může těšit na strhující sled událostí se zajímavými zápletkami a několikero překvapujících rozuzlení.
Každý jeden příběh, kde hlavní roli hraje zpravidla krásná žena, dokáže člověka nadchnout, ale zároveň se i zamyslet. Lidské osudy jsou nevyzpytatelné, a proto zažíváme chvíle radostné i bolestné. To vše navíc podtrhuje lehce laděný erotický podtext. Celému dílu nelze upřít jistá životní zkušenost, ze které autor čerpal. Jen náznakem se proto zmíním, jelikož se mi tato část vyprávění líbila nejvíce, jak asi dopadne milostný románek dívky s ryze krásnými kukadly, avšak v běžném životě poznamenanou těžkým břemenem? ...
Na začátek je vždy představen vypravěč, který se ujímá slova a následně se zaujetím podává svůj originální příběh. Podíváme se tak i do doby nedávno minulé, různých společenských vrstev i míst. Ústředním motivem však zůstává vztah mezi mužem a ženou v rozličných situacích.
Lieman
100% 100% 100% 100% 100%
  18. 7. 2014, 14:05
Třetí kniha Jiřího Rezka "Láska po kladensku, aneb kladenský dekameron" je soubor deseti humorných erotických příběhů, které si vypráví šest kamarádů šedesátníků v jedné kladenské pivnici. Živým a napínavým vyprávěním Rezek odhaluje s velkou psychologickou vytříbeností, vtipem a porozuměním pestrost lidských povah, postojů a prožitků intimního rázu. Milostná vzplanutí se odehrávají od 50. let minulého století po současnost, v Kladně, ale i v Egyptě, v Itálii či v Moskvě. Svěžím a hravě sdělným jazykem autor dokáže vyjádřit ty nejjemnější odstíny lidských vztahů, utkat poutavé předivo příběhů a provést jimi čtenáře tak, aby mu po každém zatleskali. Mistrovsky humorně laděná erotika ústí mnohdy do neúprosné ironie a tragického rozuzlení. O síle působivosti a kouzlu četby svědčí, dá se říci, i půvabné překlepy, které korektorům redakce unikly.
Celou sbírku charakterizuje velká rozmanitost a pestrost, počínaje osobností vypravěčů. Čtenář cítí, že invence příběhů koření v mimořádné životní zkušenosti a vnímavosti. I když je Rezkova kniha zatím na začátku své pouti, přesto si dovoluji rukopis tohoto autora dát do sousedství s Garcíou Márquezem (silná empatie) a Kunderou (neskrývaný intelekt projevující se reflexí, ironií, hravostí kombinace).
Kniha vyšla v nakladatelství Gelton (Nové Strašecí) 17. dubna 2014, v den úmrtí Gabriela García Márqueze. Zvláštní shoda okolností. Nemáme v Jiřím Rezkovi kladenského Garcíu Márqueze?
Také v dubnu 2014 vyšla v Paříži (Gallimard) nová kniha M. Kundery "La fete de l'insignifiance" ("Oslava bezvýznamnosti"). Kundera i Rezek staví na humorném obnažování podstaty. Kunderovo komično připomíná diderotské: zastaví film příběhu a medituje nad humorností situace. Rezkův humor je jadrný, prýští ze zemitého prožitku. Oběma je vlastní - řečeno slovy Kundery - jemnost výrazu, přesnost myšlenky, hravost intelektu, ironický, provokativní, tázavý a komický způsob uvažování spjatý se situacemi postav.