Intimní splynutí

Originální název: Intimate Communion

Synergie - 2014
ISBN: 978-80-7370-261-8

Synergie (2014) 978-80-7370-261-8 284

Vydejte se na cestu "za hranice rovnováhy"........Tato kniha je o otvírání našich srdcí a o jedinečných vlohách, které jsou uloženy hluboko v naší sexuální, emoční i duchovní podstatě. Moderní muži a ženy totiž zjistili, že rovnost sama o sobě nevytváří vášnivé a rozvíjející se vztahy. Co ale s tím? Určitě bychom se neměli vracet ke zraňujícím a dnes už překonaným vztahům založeným na závislosti typu žena hospodyně, muž macho. Jenže pokud jsme nespokojeni s bezpečnou, ale poněkud nudnou vzájemnou nezávislostí, typickou pro „vyvážený“ vztah, a zároveň nás neuspokojují vztahy, založené na nerovnosti sexuálních rolí, kam jinam bychom měli směřovat? Intimní splynutí, druh partnerského vztahu popsaný v této knize, se zcela odlišuje od těch dřívějších. Není založen na starých sexuálních rolích ani na moderním ideálu „rovnosti“, kdy jsou základní mužské a ženské energie často popírány stejně jako rozdíly mezi nimi. Je třeba nahlédnout "za hranice rovnováhy".... (Založil/a: TeJoUsHeK)

#sex

Kočka modrá
  25. 7. 2014, 9:38
Téma, které tu autor otevřel, je na první pohled složité. Otvírání srdcí - to třeba pro mne je něco, co nemám ráda, protože tomu nevěřím. Nevěřím tomu, že čím víc se nechám zraňovat, tím lépe mi nakonec bude. David Deida tady celý proces vysvětluje a vyvrací některé moje omyly. Zcela souzní s ženskou duší, která je poraněná nedostatkem lásky a nabízí řešení. Ukazuje nám chování mužů, kteří nás nezraní, ukazuje nám chování mužů, kteří nás zraní a přitom za to nemohou, jen se sami brání nebo se milovat nikdy nenaučili.. Zachází do temných i rozkošných zákoutí lidské sexuality a dodává nám důvěru v naši vlastní životní sílu. Pro mne to byla kniha, ke které se budu stále vracet a pokaždé v ní najdu něco nového a podnětného.