Prorok

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4379-5

Knižní klub (2014) 978-80-242-4379-5 352

Hřbitovní královna Amelia Grayová porušila všechna pravidla, která ji měla chránit před duchy, jež vidí. Otevřela dveře do neznáma a Zlo, které za nimi číhá, ji chce zpátky k sobě... A nyní po ní ještě duch zavražděného policisty žádá, aby mu pomohla najít jeho vraha. Stopy ji zavedou do rodného Charlestonu, napohled líbezného města na americkém Jihu, v němž ale doposud kvete čarodějnictví, kořenářství a černá magie. Jakto že si toho Amelia dříve nevšimla? Aby toho nebylo málo, znovu se setkává s Johnem Devlinem, mužem, kterého měla milovat jen zdálky, a ocitá se tak před volbou, jež jí s definitivní platností změní život jednou provždy – bude se řídit otcovými pravidly, aby udržela sebe i Johna v bezpečí, anebo touhou svého srdce? Dech beroucí závěr temné trilogie, která uchvátila čtenáře po celém světě. (Založil/a: Jamesová)

RenataHopsinka
  20. 4. 2015, 9:07
Knížka opěz nezklamala. Svým dějem rozvýjí vztah mezi Amelií, detektivem Devlinem a jeho duchy. I když konec knihy mi připadá málo rozpracovaný a jak by useknutý, škoda, že autorka nepřidala pár stránek navíc a více ho nerozvedla.
Astonius
  28. 5. 2014, 21:57
Přímo navozuje na první díl, čtenář se setkává se "starými známými" - opět lze říci, že vše okolo duchů bylo popsáno zajímavě a bavilo mě, ale ta různorodá pátrání hlavní hrdinky a pokus o detektivní zápletku byly vymyšleny dost jednoduše a naivně. Knížka měla však svoji atmosféru a na chvíle strávené jejím čtením jsem se těšila :-)
LencaF
  14. 7. 2016, 13:15
Za mě výborná série. Přečtena jedním dechem, oceňuji dospělou hrdinku knihy. Všechny knihy jsou super. někde jsem četla o možném 4 dílu ale už dlouho nic. každopádně pro 4 bych okamžitě běžela do knihkupectví.