Revoluce vědomí

Podtitul: Transatlantický dialog

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-905334-0-0

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-905334-0-0 160

Formou intenzivní diskuze tři průkopníci a zároveň jedni z nejodvážnějších myslitelů naší doby otevírají západnímu myšlení nové obzory, zamýšlejí se nad možnostmi míru v dnešním světě, nad současnými změnami ve společnosti a také nad tím, jak k těmto změnám můžeme sami přispět. Uvažují o roli umění, vědy, vzdělávání, o cílech a hodnotách, o novém světovém názoru, náboženství a spiritualitě a v neposlední řadě o vědomí – stav našeho vědomí je totiž klíčovou záležitostí, na níž stojí téměř všechno ostatní. Revoluce vědomí nás seznamuje s tím, jak se uprostřed globálních změn, které dnes probíhají ve všech částech světa a v každé sféře života, začíná radikálně proměňovat naše mapa reality.

Ken Wilber se ve své předmluvě ke knize ptá, kam složitý vývoj naší doby nakonec povede. Peter Russell odpovídá následovně: „Každý kousek se počítá. … My všichni jsme součástí téže evoluční vlny. Nejdůležitější otázka, kterou si musíme položit, zní: Jak mohu svůj vlastní život uvést do většího souladu s touto vzedmutou vlnou? Jak mohu svým nepatrným dílem napomoci k tomu, aby tato změna postoupila o kousek dál?“

Nakladatel: Carpe Momentum (Založil/a: Jamesová)