Zlatá skrýš

Originální název: Zlatá skrýš

Alpress - 2007
ISBN: 978-80-7362-468-2

Alpress (2007) 978-80-7362-468-2 437

Před třemi a půl tisíci lety je za dramatických okolností dobyta říše krále Gauloa v Austrálii. Jeho nejbližší ještě před smrtí stihnou ukrýt do podzemí ve zlatých bednách všechny cennosti a sám panovník navíc zanechá osobní odkaz v tajemném šperku. Manželství Evy a Adama Irvingových prochází vážnou krizí. Souhrou náhod dojde k nálezu pokladu krále Gauloa a Evu zcela uchvátí jeho tajemný odkaz. O prastaré texty se velmi zajímá také kardinál Santorini, kterého vyslali přímo z Vatikánu. Co přinese poselství ukryté ve zlaté schránce (Založil/a: skjaninka)

Nantong
  30. 3. 2014, 16:33
Autor mě opět nezklamal, knihu jsem četla jedním dechem, příběh se mi moc líbil - bylo tam od všeho trochu - historie, filosofie, náboženství, napětí, mezilidské vztahy...Také se mi líbí, že se autor vždy i přesto, že v díle cestuje po celé zemi, vrací k rodnému Česku.
Hlinský
  26. 12. 2010, 18:02
Tuto knihu doporučuji těm, kteří mají rádi napětí, filozofii a historii. A také těm, kteří se nebojí přemýšlet o staletí neměnných pravdách pod novými úhly pohledu. Je fascinující číst informace, které autor shromáždil a které se nebojí zveřejnit. Trochu mi román připomíná Šifru mistra Leonarda da Vinci, ale je hlubší a více poukazuje na souvislosti.