Zítra bude líp

Zítra bude líp

Podtitul: kronika míru, války a exilu

Originální název: Zítra bude líp
Poprvé vydáno celosvětově: 1992

Nezjištěno / Jiné - 1992
ISBN: 80-90-038-8-X

Nezjištěno / Jiné (1992) 80-90-038-8-X 427

Ve snadných dobách není třeba hrdinů. Zdena Kaprálová přežila jedny z nejkrvavějších událostí dvacátého století a příběh jejího života znovu dokazuje, že všichni hrdinové jsou vlastně docela obyčejnými lidmi, kteří se dovedou hrdinsky zachovat pod tlakem mimořádných okolností... (Založil/a: alča87)

Zdena Kaprálová Zdena Kaprálová
*1913 - †2005

Ronnie
  17. 10. 2016, 8:10
Ze začátku pro mě bylo náročné prokousat se prvními zhruba padesáti stránkami knihy. Dětství za první republiky, které autorka popisovala, se mi zdálo neuvěřitelně idealizované (vím, že většina lidí si dětství idealizuje, přesto jsem čekala maličko kritičtější pohled).
Co ale oceňuji (a o co autorce asi také šlo) je, že dokázala skvěle popsat příběh své rodiny v kontextu dějin. Člověk si uvědomil, jak jednotlivé události dopadaly na osudy jedinců.
kappa
  11. 4. 2016, 15:31
úžasná kniha, pro mě navíc o to cenější, že jsem z Brna. Popis života za první republiky vě mě vyvolává smutek z toho, kde by jsme jako republika mohli být, kdyby nepřišel Hitler a komunisti. Doporučuji!!