Hra na lež

Domino - 2014
ISBN: 978-80-7303-980-6
Vyšlo jako e-kniha

Domino (2014) 978-80-7303-980-6 296
Domino (2014) 978-80-7303-981-3 Vyšlo jako e-kniha.

Některé věci je lepší nevědět...

Harriet Lockwoodová vždy věděla, že své dceři Florence nerozumí. Že si jedna k druhé neumí najít cestu a jejich pokusy o dialog jsou vlastně dvěma nesourodými monology. Nekonečný sled nedorozumění, trvalá rozladěnost. A pak jednoho dne Harriet zjistí, proč to tak je: dívka, kterou patnáct let vychovávala, není její biologická dcera.

Zoey Sandsová je pravým opakem energické Harriet. Ve svém chaotickém životě plném nejistot má jediný pevný bod: dceru Nell. A teď na jejím prahu stojí nějaká cizí ženská a tvrdí, že Nell není její? To přece nemůže být pravda!

Ukáže se, že je to pravda. Ale co teď s ní? Nešťastná shoda okolností, která se odehrála před patnácti lety, teď zásadním způsobem ovlivní životy dvou rodin. Nic už nebude jako dřív. A nikdo vlastně nebude vědět, jestli se on sám zachoval správně... (Založil/a: Zdenča22)

teite
  15. 7. 2014, 9:05
Knížka se mi moc líbila. Téma je zajímavé, a i když některé zvraty na konci jsou trošku náhlé, musím říct, že mi přesto připadaly uvěřitelné. Místy je kniha dojemná, v podstatě nemá hluchá místa. Z autorčiných se mi nejspíš líbila nejvíc.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 21:12
Moje první setkání s autorkou a jsem moc spokojená. Výborně napsaný příběh, perfektně vykreslené postavy, zajímavé téma.
Janicza
  30. 12. 2016, 3:51
Tato kniha je moje první setkání s autorkou a nebude poslední. Příběh byl neustále v pohybu, děj se vyvíjel a v kombinaci s přiměřenou celkovou délkou díla mě ani na chvíli nenapadlo ji odložit.
Tím, jak je kniha napsaná z pohledu všech hlavních postav, se stává dílem, se kterým jsem se ještě nesetkala.
A upřímně jsem si za celou dobu četby prošla u všech postav různými stádií sympatií. Zamilovala jsem se do Olivera, pak omlouvala jeho nedokonalost a nakonec mu všechno odpustila. Stejně jako jsem nejdřív nemohla vystát Harriet, jsem neměla ráda na konci Zoye, kterou jsem na počátku zbožňovala. A Harriet se "polidštila" a nakonec se z ní stala vlastně žena, která má strach se otevřít. Florenc mi přišla jako puberťačka, která nikdy nepochopí jak moc ji matka miluje (ale upřímně se Flo vůbec nedivím) a Nell mi přišla příliš nezodpovědná... Těžko pak věřit, že je holkám 15... Ale nemám tušení, co s člověkem udělá, když zjistí, že ho v porodnici vyměnili...

Celkově se mi kniha líbila. Nebýt konce, který mi připadal příliš přitažený za vlasy a byl moc hr-hr (ale na vývoji děje bych nezměnila ani čárku), byly postavy a situace vyjádřeny až neuvěřitelně uvěřitelně :). Chápala jsem (a opovrhovala jí) Harriet i později Nell nebo Florenc a vlastně všechny. Měli v sobě kus lidské sobeckosti a ta se v příběhu projevila v menší či větší míře u všech. Tím si mě ta kniha získala. A taky výstižným, stručným a dobrým popisem, a popis milostných scén byl dokonce tak dobrý, že bych Olivera chtěla domů.
niknikita
  15. 9. 2015, 11:03
Pěkná četba s propletencem na konci knihy, který se ale moc nepovedl a proto ubírám na hodnocení. Zato hodnotím autorčinu fantazii, když do příběhu o záměně dětí přidala téma nevěry a téma tak dostalo další zajímavou dimenzi.
Luciiik
  3. 12. 2015, 17:48
velmi pěkně zpracované netradiční téma, zdá se neuvěřitelné, ale bohužel i takové věci se stát mohou, knížka má spád, přečetla jsem ji skoro za den, dost k zamyšlení, na čem v životě záleží
123.Iveetka
  14. 11. 2014, 10:32
Kniha mě velice zklamala. Ze začátku mě velice bavila, byla jsem zvědavá, jak to všechno autorka vyřeší. Ale čím víc se kniha blížila ke konci, tím více vážně divných zvratů se stalo a já víc a víc přeskakovala řádky. Chování postav mi přišlo divné, sobecké a někdy až nechutné.