Osm týdnů v blázinci

Osm týdnů v blázinci

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2381-9

Ikar (2014) 978-80-249-2381-9 192

Osm týdnů v bláznici je autentický, působivý román o šílenství v časech normálnosti. Třicetiletá Mila se s diagnózou deprese octne na psychosomatické klinice. Její ambiciózní rodiče jsou z toho šokovaní a nejen u nich, ale i u Milina přítele vyvolá tento fakt jisté obavy a úzkost. Nikdo z těch, kdo se v takovém zařízení octnou, přece nemůže být normální, že? Ale nakolik je vlastně Mila blázen? (Založil/a: Zdenča22)

teite
  2. 7. 2014, 10:27
Pro mě velké zklamání. Pozitivum vidím v tom, že autorka zde hezky vystihla, že "zbláznit" se může každý, ale to je asi jediné. Hlavní hrdinka je nesympatická, dialogy krajně vykonstruované, člověk se v podstatě nic nedoví o tom, jak se Milena ke zhroucení dopracovala, tudíž má problém se s ní ztotožnit - protože netuším, co k její depresi přispělo, a navíc po většinu času příliš depresivně nepůsobí, působí na mě pouze jako fňukna. Mám ráda příběhy o duševních nemocech, ale tato kniha se podle mě nevydařila jazykově ani obsahově.
b.w.
  6. 7. 2015, 19:45
Moc se mi líbila, dala mi přesně to, co jsem očekávala... Příběh je velice uvěřitelný, přirozený, s hlavní hrdinkou jsem se okamžitě zžila. Bylo mi líto pouze to, že je kniha tak krátká.
evasamankova
  24. 4. 2014, 19:27
Osm týdnů v blázinci je vyprávění autentické, místy humorné, nutící k zamyšlení a vlastně i velmi uklidňující. Protože zjistíte, že být bláznem je úplně normální věc. Moc se mi líbilo. Doporučuji.