Medozvěstka

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4369-6

Knižní klub (2014) 978-80-242-4369-6 336

Nairobi, 2007. Zbývá několik dnů do Vánoc a také do prezidentských voleb. Napětí v zemi stoupá s každým okamžikem… V parku byla nalezena mrtvola krásné masajské dívky, podle všeho prostitutky, brutálně zohavená, jako by na ní někdo vykonal obřízku. Detektiv Mollel – sám Masaj – se pouští do vyšetřování, případ však zasahuje do nejvyšších kruhů keňské společnosti, proto ho detektiv musí rozplétat i proti vůli svých nadřízených. Mollela navíc sužují vnitřní běsi – stále se nevyrovnal s tragickou smrtí manželky a nedokáže být otcem svému malému synovi... Strhující atmosférická detektivka z prostředí, kde o životě a smrti rozhoduje kmenová politika. (Založil/a: Zdenča22)

Morsie
  10. 4. 2014, 14:34
Docela dost velká změna. Člověk šoupne z mrazivého severu rovnou do rozpálených ulic Nairobi. Myslím tím teda sebe samotnou - čtenáře. Potom, co jsem doslova zahlcená všemi těmi severskými thrillery, byla pro mě Medozvěstka něco úplně nového - nezvyklého. A to bylo super! Sice mi ze začátku celé to prostředí a kultura dělalo problémy, ale pak jsem se do toho víc ponořila, nechala na sebe dýchnout Afriku a najednou jsem si připadala, jako bych byla tam. No v každém případě Medozvěstka není jen thriller, je to víc výpověď, obraz současnosti - život v tak odlišných podmínkách od těch našich. A přece je to všechno o jednom - o moci.