Proč žít, proč umírat?

Proč žít, proč umírat?

Podtitul: Zápas o živou víru v odlidštěném světě

Originální název: A reason to live! A reason to die!
Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Zvon - 1995
ISBN: 80-7113-137-7

Zvon (1995) 80-7113-137-7 203

Slyšel jsem příběh - pravděpodobně smyšlený - o člověku, který spadl z vysokého útesu. Podařilo se mu zachytit se kořene stromu, rostoucího z boku skály, visel doslova mezi životem a smrtí. Začal se modlit a uslyšel hlas Boha, který se ho ptal: "Věříš ve mne skutečně?" "zajisté," odpověděl ten ubožák, jehož život visel na vlásku. "Důvěřuješ mi?" zeptal se Boží hlas. "Důvěřuji, důvěřuji," odpověděl člověk. A Boží hlas řekl: "Já zajistím, že budeš zachráněn. Učiň, co ti říkám. Pusť se!"...

"Pusť se... Vzdej se všech svých drobných plánů na zabezpečenou lidskou existenci... Nestarej se, co budeš jíst, co budeš pít, čím se budeš odívat. Hledej nejprve Boží království a Bůh se o tebe postará... Nepokoušej se zabudovat mne do svých plánů, ale pokus se najít své místo v mých plánech... Učiň mne svou první starostí a já se o tvé starosti postarám." (Založil/a: PiGiFr)

John Powell John Powell