Moc, politika a změna

Moc, politika a změna

Podtitul: Ke zlepšení světa může přispět každý

BETA Dobrovský - 2014
ISBN: 978-80-7306-596-6

BETA Dobrovský (2014) 978-80-7306-596-6 200

„Když změníte sebe, změníte svět,“ říká mistr Osho, který svými osobitými názory dokázal proměnit životy tisíců lidí a získává stále nové příznivce. Nebojí se odhalovat palčivé problémy současnosti a vyvést lidi ze stáda, aby se z nich stali odvážní a duchovně vyzrálí jedinci. Zde se Osho zaměřuje na tvrzení, že „politická moc lidi korumpuje“, protože pouze posiluje ego a negativní stránky osobnosti. „Opravdová síla vychází zevnitř, moudrý člověk nikdy nevyužívá své schopnosti k ovládání druhých.“ Osho proniká do hlubin lidské duše, nechybí mu soucítění a humor, jenž dokáže trefně „tnout do živého“. Bývá označován za nejprovokativnějšího duchovního učitele dvacátého století. (Založil/a: dadlinka)

Osho Osho
*11.12.1931 - †19.01.1990

Sniperjozef
  17. 2. 2016, 23:51
V době, kdy se více než je zdrávo hovoří o konspiracích, spiknutích, politických machinacích, jsem potřeboval i kritický, či jiný názor na politiku obecně. Dostalo se mi, co jsem od knihy čekal. Oshovo úhel pohledu na politiku, moc nad druhými a idea jak sami můžeme něco změnit.