Hon

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fragment - 2013
ISBN: 9788025320525

Fragment (2013) 9788025320525 304

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich! Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal. Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější... (Založil/a: TerraDV)

#upíři  #hon  #utajení
Andrew Fukuda Andrew Fukuda

anishta
  2. 10. 2014, 17:50
Dobré, čtivé. Některé věci odhadnutelné, ale konec celkem překvapivý. Úplně odvařená z toho nejsem, ale jsem zvědavá jak to dopadne.
Gallienus
  26. 9. 2016, 9:46
Byť tento žánr obvykle nevyhledávám zaujala mě u této knihy její anotace, během čtení jsem měl sice potíže uvěřit tomu, že by Gen dokázal přežít ve světě lidských predátorů (zvlášť jako malé dítě ponechané osudu) ale to je snad jediná má výtka, protože jinak se mi příběh líbil. Za pro mě nejpovedenější část považuji výcvik lovců a jejich seznámení s glupany, trochu jsem litoval, že autor nedá Genovi víc prostoru ohledně jeho vnitřních monologů. Trocha sarkasmu a břitkých komentářů navíc na adresu ředitele výzkumného ústavu a dalších odborníků by vůbec neuškodila, ale je pravda, že Andrew Fukuda z Gena nejspíš nechtěl udělat fatalistu a vždy mu ponechává tu naději, jako cynik by si ji těžko udržel. Pozitivně také hodnotím setkání s glupany, to Genovo přesvědčení o své výjimečnosti a jeho pohled na ně, to byla velmi dobrá ukázka schizofrenie... V závěru mě nejvíc překvapila Záře, měl jsem ji zaškatulkovanou trochu jinak, i ty náznaky v textu na její osobu mě v mém názoru spíš utvrzovali, další plus pro autora a jeho příběh.
ondrasek
  10. 9. 2014, 12:37
Gen žije svůj každodenní boj o přežití ve světě, ve kterém člověk vyhynul - byl vyžrán upíry, kteří zaujali jeho postavení pána tvorstva.
Knížku jsem si maximálně užil, pohltila mě od prvních řádků. Téma je výborně zpracované a i když je na konci pár přinejmenším nepravděpodobností, dávám plný počet.
včelka
  4. 12. 2014, 18:52
Na začátku jsem se celkem nudila, protože jsem od toho očekávala víc. Asi originálnější upíry. Přišli mi moc obecní. Spaní hlavou dolů a tak. Celkem mi přišlo vtipný, že se upíři vlastně považujou za lidi a těch pár zbývajících lidí (to jsem to zkomplikovala co? :D) za zvířata. Ale druhá půlka byla mnohem lepší, měla větší spád a některé překvapivé momenty.
Jsem zvědavá na druhý díl. :)
Katniss Lavender
  13. 1. 2016, 17:19
Skvělá kniha! Takhle originální pohled na upíry jsem opravdu nečekala! Už se těším až si přečtu další díly...
Nikolka001
  30. 6. 2014, 14:50
Jsem překvapena. Čtivá kniha, která má velice zajímavý a nepředvídatelný děj. Od začátku až do konce jsem se nenudila a těším se na další díly. :)