Madame Chic

Podtitul: aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3136-3

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3136-3 240

Když Jennifer Scottová, výměnná studentka z Kalifornie, přijede na šest měsíců do Paříže a zazvoní své nové rodině u dveří, otevře jí žena, která se stane její mentorkou a inspirací ještě na dlouhou dobu poté.

Madame Chic si vezme mladou, šarmem nezasaženou Američanku do parády a postupně jí odhalí tajemství francouzského umění žít. Tato zkušenost Jennifer změní život k nepoznání – francouzský životní styl se jí zalíbí natolik, že o něm doma v Americe začne psát blog.
Texty se setkávají s velkým úspěchem, a tak na sebe kniha nenechá dlouho čekat.

Každá kapitola přináší užitečné rady a tipy, které Jennifer od Madame Chic v Paříži pochytila – tipy, které se hodí i vám, bez ohledu na to, kde žijete a jak naditou máte peněženku. S vědomím, že míň je někdy víc, se dozvíte o tom, jak si udržet postavu (a netrápit se hlady), jak se správně obléct (a nezahltit si skříň), jak svému vzhledu dodat potřebný šmrnc a ženskost (i bez tuny make- upu na obličeji), zkrátka jak si života po francouzsku užívat plnými doušky, třeba i u nás v Česku. A rozhodně se přitom nezapomenete ani zasmát. (Založil/a: Kůstka)

Jennifer L. Scott Jennifer L. Scott

Marta007
  8. 12. 2016, 13:20
Příběh o tom, jak se mladá dívka dostala do Paříže, seznámila se se suchopárnou rodinou, jejíž žádný člen nikdy neřekl "prdel", a zcela okopírovala jejich životní postoje, názory a styl, a to od čajového hrníčku až po barvu laku na nehty. Po návratu domů je za každou cenu upravená, záhadná a komisní, poslouchá víceméně jen francouzskou hudbu, uznává jen francouzskou kulturu a založí si na tom byznys. Autorka patrně potřebovala nějaký vzor a je pro ni určitě lepší, že se dostala do této rodiny a ne do nějaké rodiny zlodějíčků, která užívá crack. Nemohu ale říct, že jsem si z toho neodnesla žádnou radu, jedna tu je: Každá věc patří opravdu, ale opravdu na svoje místo.
enmuhan2
  21. 5. 2015, 13:55
Knihu jsem koupila na základě dobrých referencí. Já tuto knihu teda ani nedočetla, pro mě naprosto nezajímavý, bezduchý vrak :-(