Hráč

Hráč Originální název: Игрок

Odeon - 2002
ISBN: 80-207-1124-4

Odeon (2002) 80-207-1124-4 301

Svazek obsahuje tři prózy F.M.Dostojevského - romány Hráč, Věčný manžel a kratší úsměvnou prózu Nemilá příhoda.

soniaf
  3. 11. 2011, 13:27
Na Hráče jsem se hrozně těšila, už jenom proto, že nešel skoro sehnat. Nakonec mě kniha nezkladama. První dvě novely jsou brilantně napsané a až mě mrzelo, že skončili "tak brzo". Zejména v Hráči Dostojevský opět nezklamal a hlavní hrdina měl úžasně propracovanou psychiku, navíc téma gamblerství v tehdejší době nebylo v literatuře mnoho zmiňováno, i když bylo určitě problémem jako dnes.
Povídka Nemilá příhoda je menší dílko uzavírající knihu, nicméně nemenší hodnoty než předchozí Hráč a Věčný manžel. Autor popisuje na zcela banální, nicméně nepříjemné, příhodě přístup vyšší společnosti k humanismu tj. změně jejich přístupu k chudším lidem a jejich podřízeným v úřadě.
jarcaburca
  5. 1. 2013, 17:12
Povídka hráč mě naprosto dostala svojí aktuálností, tím, jak je skvěle napsaná i bravurním vykreslením charakteru postav. Líbila se mi natolik, že se ihned stala mou nejoblíbenější ruskou knihou.
smoula82
  11. 6. 2013, 6:58
Novelu Nemilá příhoda naprosto úžasně namluvil Vladimír Brabec v rámci mluveného slova. Je to skvostná záležitost, přímo perla mezi rozhlasovými hrami. Vřele doporučuji!