Instinkt dravce

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Moba - 2014
ISBN: 978-80-243-5832-1

Moba (2014) 978-80-243-5832-1 375 Překlad: Alice Týnská

V pečovatelském domě v Oslu je nalezena mrtvá stařenka, které vrah do očí zarazil její vlastní pletací jehlice. Téhož dne se v tisku objeví palcové titulky, hlásající, že ministryně spravedlnosti Trine Juulová-Osmundsenová je nařčena ze sexuálního obtěžování mladšího politika, jehož totožnost zůstává utajena. Případ rozpoutá obrovské mediální šílenství... (Založil/a: Barabura)

Thomas Enger Thomas Enger
*12.11.1973

delfinek
  11. 12. 2014, 11:09
Třetí kniha mě opět "uspokojila". Autor dá nahlédnout více do soukromí hlavního hrdiny a jeho rodiny. Kriminální příběh je o lidské bolesti a zklamání, a hlavně o tom, že ne každý se umí vyrovnat se životními prohrami. Fakt dobrý čtení.
bady
  6. 10. 2014, 15:10
Vypadá to, jakoby autorovi docházel dech. V porovnání s předchozími dvěma knihami není příběh (vlastně dva souběžné příběhy) v ničem originální. Také postava novináře Henninga Juula, o které jsem si myslel, že má být hlavním hrdinou celé série, je v této knize poněkud odsunuta na vedlejší kolej. I tak se ale jedná o nadprůměrné čtení a já se těším na další díl.