Města & eAukce

Města & eAukce

Podtitul: Analýza užívání eAukcí v českých a slovenských městech v letech 2011, 2012, 2013

Originální název: Města & eAukce
Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-260-5907-3

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-260-5907-3 52

„V roce 2005 jsme uskutečnili první „městskou“ eAukci v pětatřicetitisícových slovenských Levicích. V té době jsme už za sebou měli několikaletou zkušenost se stovkami eAukcí ve firmách. Město, to byla nová zkušenost. Motivací úřadu k vyzkoušení něčeho neznámého byla potřeba řešit napjatý rozpočet a s ním v první řadě hledání úspor. Povedlo se. To, že prvními „městskými“ uživateli eAukcí byla převážně menší města podobné velikosti jako Levice, si dnes vysvětluji tím, že právě u nich je každá ušetřená koruna nebo Euro dřív vidět.“ V České a Slovenské republice se ročně uskuteční přes dvacet tisíc eAukcí. Z toho pouze ve městech, která používají eAukční sw PROebiz jsou to asi dva tisíce eAukcí. V anketním výzkumu jsme oslovili města, která (až na výjimky) mají s eAukcemi větší a dlouhodobější zkušenost, pramenící z mnoha desítek realizovaných eAukcí. Tyto uživatele eAukcí z řad měst jsme oslovili s žádostí o krátký text vyjadřující a obecně shrnující jejich osobní zkušenosti s eAukcemi. Analytická část výzkumů vychází z eAukčních výsledků více než dvou set institucí, které realizují eAukce sami, vlastními zaměstnanci nebo uskutečňují eAukce outsourcingem, tedy s využitím dodavatelských firem. S přihlédnutím k našemu silnému postavení v Česku a na Slovensku by měl být výstup anket a analýz dostatečně vypovídající. Výsledky jsou reálným dokladem fungování eAukcí ve veřejné sféře, poukazují na generování úspor v jednotlivých kategoriích, významně pozitivní ohlasy administrátorů k práci s eAukcemi a mnoho dalších eAukčních zajímavostí.
Nakladatelství: NAR marketing s.r.o. (Založil/a: Barabura)