Doušek vína

Fortuna Libri - 2014
ISBN: 978-80-7321-832-4

Fortuna Libri (2014) 978-80-7321-832-4 232

Anotace

Víno je pro mne slunce lapené do lahve. Než se to však podaří, je třeba vynaložit mnoho umu, citu a trpělivosti. A k tomu ještě musí přispět svou nákloností i příroda. Slunce je nutné lapit především ve vinici. Právě tam se odehrává ta rozhodující kapitola. Ale i když vyzrají krásné hrozny, není ještě vyhráno. Vinařství je souborem znalostí mnoha profesí. Když se vše ideálně propojí, vznikne nápoj, který vám dá radost a utvrdí přátelství. Tato pocity však ještě umocní vaše znalosti o tomto jedinečném nápoji. Proto v této knize předkládám několik základních rad, jak být může být víno vaším dobrým přítelem, a současně jsem snažil o nahlédnutí do svébytného života vinařů. Ať již u nás nebo u bližších či vzdálenějších sousedů. Neměl jsem ambice napsat další encyklopedii, ale přispět k tomu, abyste z koštování slunce lapeného do lahve pocítili co největší radost. Jiří Kolečko (Založil/a: Rosie5)